Бер 16

Делегація з Тячівщини взяла участь в урочистих заходах на Красному полі

DSC 121715 березня у меморіальному комплексі «Красне поле» біля Хуста пройшли урочистості з нагоди 78-ї річниці Карпатської України. Саме 15 – го березня 1939 року закарпатці вписали свою сторінку до літопису державотворення незалежної України.

В урочистостях взяли участь:  голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та голови районних адміністрацій.
Почесну варту несли курсанти  Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Після чого  прозвучав Гімн України і присутні  хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих за українську державність карпатських січовиків та учасників бойових дій на сході держави.
Відтак до слова були запрошені очільник  ОДА Геннадій Москаль, який зачитав звернення Президента до народу України з нагоди 78-ї річниці проголошення Карпатської України.  Керівник краю зазначив, що Президент України Петро Порошенко теж мав бути присутнім на мітингу-реквіємі. Але через ситуацію на сході країни не зміг узяти участь в заході. У зверненні  зокрема йдеться:
«Карпатська Україна, річниця проголошення якої відзначається сьогодні, є визначною віхою національного державотворення. Напередодні ІІ Світової війни творці Карпатської України засвідчили всьому світу прагнення українців до незалежності та соборності всіх своїх земель. Тема єднання українців було основою ідеології Карпатської України. Закарпатці палко бажали допомогти  «нашим братам скинути московське і польське, і румунське ярмо. У цій відбудові поможе нам тільки єдність народу, велика віра в свої сили й віра в те, що Бог призначив нас повести свій народ до Волі». Цим задумам не судилося тоді здійснитися. Новоутворену українську державу відразу ж після її проголошення атакували збройні сили режиму Горті. Ми пам’ятаємо доблесть оборонців Карпатської України, які мужньо боронили рідну землю від загарбників. Подвиг героїв Красного Поля  завжди житиме у серцях українців. Нині Україна протистоїть  агресії з боку Російської Федерації, яка у будь-який спосіб намагається відібрати в українців право на свободу, суверенність і соборність. Подвиг закарпатців на Красному Полі, звитяга всіх борців за незалежність закликають нас до єднання, спільної боротьби заради майбутнього України, її процвітання і добробуту, задля миру і злагоди на нашій землі».
Виступив і очільник Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, який відзначив Карпатську Україну як  важливий момент в  історії, що став наріжним каменем у розвитку Української держави. І саме приклад Карпатської України  нам говорить,  що Україна повинна бути єдиною, сильною та незалежною державою.
Символічну пісню на слова Юрія Шипа, музику Василя Поповича „Красне поле” виконав  заслужений артист України Олександр Садварій. Також  у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору під керівництвом Наталії Петій-Потапчук прозвучали стрілецькі пісні.
Після чого  розпочалася церемонія покладання вінків та квітів до Пам’ятного Хреста під мелодію пісні «Ой, над Хустом ворон кряче» у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.
Таку почесну місію від Тячівщини виконали голова РДА Василь Дем'янчук та голова районної ради Василь Каганець, депутати Закарпатської облради Василь Федурцьо та Валерій Мурга,секретар Тячівської міськради Іван Кричфалушій, начальник відділу охорони здоров'я РДА, депутат районної ради Іван Фабрицій.
Також у складі делегації Тячівського району пам'ять загиблих молодих січовиків вшанували заступники  голови РДА Михайло Полажинець та Віктор Погар, керівник апарату Богдан Макусій, начальники відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, учасники Революції Гідності, бійці АТО, голови громадських організацій та активісти району.

Панахиду за загиблими традиційно відслужили священики різних конфесій.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

rfhgfncmrf 16

rfhgfncmrf 15

rfhgfncmrf 18