Бер 06

Горить суха трава

17156339 206857286461508 6164550264198533256 nЩорічно із встановленням сухої теплої погоди все частіше до пожежно-рятувальної служби області надходять повідомлення про загорання сухої трави на господарських угіддях, вздовж транспортних магістралей і навіть на узбіччях практично в центрі міст та сіл.

У 2016 році на об'єктах народного господарства та населених пунктах Тячівського району виникло 143 пожежі . Матеріальні збитки від пожеж склали – 3322100   грн. Економічні втрати від пожеж за 2016 рік склали- 9272400 грн. (з них прямі збитки становлять 3322100   грн, а побічні збитки 5950300 грн.)

Щоденно по району в середньому виникало 0.3 пожежі.

На пожежах загинуло 2 чоловік , травмовано 2-ох осіб. На об'єктах народного господарства за  2016 рік виникло 13 пожеж.

Середній збиток від однієї пожежі складає 23231 грн., проти 12954 грн. в 2015 році. (Збільшення на 45 %).

Домінуючою причиною констатують фахівці ДСНС є необережність громадян у поводженні з вогнем. Іноді для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях, не просто, оскільки швидкість поширення вогню - висока, особливо у суху, вітряну погоду.

Тячівський РВ У ДСНС нагадує те, що при спалюванні побутового сміття у повітря вивільняються шкідливі речовини. Вони не лише отруюють людський організм, бо є фактором ризику виникнення онкологічних захворювань, а й створюють чимало інших неприємностей. Водночас практично завжди існує небезпека перекидання полум’я на житлові чи господарські споруди, залізничні колії, промислові об’єкти, а це не тільки значні матеріальні збитки, а й загроза життю людей. Такий розвиток подій ускладнює процес гасіння полум’я. Не рідко банальне спалювання рештків, тягне за собою займання сухої трави, лісів, а це затяжні, складні пожежі, які часто є й довготривалими та виснажливими.

Тому людям варто замислитись на скільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у весняний пожежонебезпечний період.

Тячівський РВ У ДСНС

України у Закарпатській області

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)