Тра 03

Народні гурти з Тячівщини представили музику Закарпаття на Міжнародній пасхальній асамблеї

л   З 17 до 30 квітня в Україні проходила ІХ Міжнародна Пасхальна асамблея «Духовність єднає Україну» під патронатом Українських Православних Церков за сприяння Національної академії мистецтв України і творчих спілок.

 

До проведення заходу цьогоріч долучились посольства в Україні таких держав, як Угорщина, Швейцарія, Узбекистан, Італія, Литва та Польща.

Мистецька програма асамблеї складається із 46 заходів, під час яких провідні колективи і солісти України і зарубіжжя виконуватимуть музичні твори різних епох, жанрів і стилів.

В рамках музичного свята 26 квітня у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм, а 27 квітня – у Великому залі Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського відбулися концерти під назвою «Фольклор  єднає  нас».  

Почесними гостями музичного діалогу «Україна-Угорщина» стали комісар Уряду Угорщини Іштван Ґрежа, Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, керівник Департаменту апарату урядового уповноваженого Петер Пеллер.

З музичною програмою «Барви Закарпаття» виступили,  зокрема,  народні троїсті музики родин Гудаків з Тересви (керівник-Антон Гудак), Маньо з Тячева (керівник-Йосип Чернявець), Шіманів з Солотвина (керівник-Іван Шіман) та гурт «Салонна» з артистами Угорського державного народного ансамблю, яким керує Пал Іштван родом із Вишкова.

Музиканти презентували глядачам угорські, русинські, закарпатські, румунські, словацькі, єврейські та ромські народні мелодії, щоби продемонструвати, як в одному регіоні можуть дружно жити представники різних національностей та народностей.

 

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)