Кві 26

Медична колегія: підбили підсумки роботи закладів за І квартал 2017 року

   колегія240417Вчора, 25 квітня, в залі Тячівської райдержадміністрації відбулася медична колегія при відділі охорони здоров’я під головуванням начальника відділу охорони здоров’я Тячівської райдержадміністрації Івана Фабриція. 

 

  Зібрались обговорити питання звітності роботи  головні лікарі лікувально-профілактичних закладів та  спеціалісти.

 На порядку денному запитання про підсумки роботи закладів охорони здоров`я району за І квартал 2017 року  доповіла начальник інформаційно-аналітичного відділу Тетяна Лебедєва; про районну цільову соціальну програму протидії захворювань на туберкульоз на 2017-2021 роки доповів районний позаштатний фтизіатр Мирослав Неборак; підсумки роботи онкологічної служби за І-ий квартал 2017 року з питань організації ранньої діагностики злоякісних новоутворень в районі доповіла районний позаштатний онколог Терезія Макусій.

-        Робота закладів є задовільною, проте, хочу наголосити лікарям, що саме тепер потрібно неабияк покращувати протитуберкульозну роботу. Адже там не дуже сприятлива ситуація як бачимо, тому зробимо усе, щоб покращити роботу, діагностику та лікування.  Основним завданням медичної галузі району є збереження доступності та якості медичної допомоги. Для цього проводиться робота по оптимізації мережі, реорганізації ланок медико-санітарної допомоги, розвитку сімейної медицини, впровадженню багатоканального фінансування, страхової медицини тощо. – зазначив Іван Фабрицій.

Підсумки роботи закладів охорони здоров’я району за І квартал 2017 року

 

   За інформацією доповідача Тетяни Лебедєвої, в І кварталі поточного року в районі народилось 508 дітей, за даними РВДРАЦС – 483 дитини, за даними дільниць в районі народилось 440 дітей. Всього померло 576 осіб, з них чоловіків – 277, жінок – 299. 

   Щодо структури смертності І місце сягають хвороби систем кровообігу(361), наступне місце сягає смерть від старості(55 випадків), 45 випадків смертності від новоутворень. 26 випадків від хвороб органів дихання, 23 випадки смерті від травм та отруєнь та 21 випадок смерті закодована в рубриці розлади психіки та поведінки. На жаль, смертність у працездатному віці склала 106 осіб, з них 85 чоловіків та 21 жінка( 40 випадків – хвороб систем кровообігу, 25 випадків смерті від новоутворень, 12 випадків від травм та отруєння, 11 від хвороб органів травлення та 9 випадків від інфекційних захворювань).

    Немовлят померло у районі 4 на дільницях: Тарасівка, Новоселиця, Лопухово та Вільхівські Лази.

  Щодо ресурсного забезпечення  медичну допомогу в районі надають 73 заклади, з них 50 акредитовано: 2 районні лікарні, районні поліклініки, 4 дільничі лікарні, міська лікарня,тубдиспансер, 22 АЗПСМ та 23 ФАПи.є

  Стан профілактично-оздоровчої роботи серед населення: за І квартал інвалідність отримали 129 осіб працездатного віку та 20 дітей. Вперше виявлено 30 випадків туберкульозу, з деструкцією легеневої тканини виявлено 13 випадків. Занедбані випадки діагностовано в Дубовому, Солотвині, Грушеві, Калинах по 2 випадки в Тячеві, Усть-Чорній, Кривому, Лазахпо 1 випадку. Із цих 30 хворих – 23 бацилярних хворих.

  В результаті, з метою раннього виявлення туберкульозу проводиться мікроскопічне обстеження харкотиння та КСП. За звітній період в Тячівській РЛ та Нереснянській ДЛ зроблено 318 мікроскопій( обстежено 162 особи).Показник смертності від туберкульозу 1,14 на 100 тис. населення, померло 2 особи.

  Районний протитуберкульозний диспансер виконує протитуберкульозну роботу, в склад якого входить поліклінічне відділення та стаціонарне на 60 ліжок. Станом на 1 квітня на обліку в Тячівському тубдиспансері перебуває 265 хворих на активний туберкульоз. За останні 3 місяці виявлено 31 випадок туберкульозу( 20 сільських жителів)  з них:

-         Туберкульоз легень  - 30 випадків;

-         Виділяють мікобактерію туберкульозу – 23 випадки;

-          деструкція легеневої тканини у 13 хворих;

-         позалегеневий туберкульоз – 1 випадок;

 

  Щодо онкології за звітній період виявлено злоякісних новоутворень 86, з них по селу 59. В ІV стадії виявлено 18 випадків злоякісних новоутворень, з них по селу 8 випадків.

 

Рішення медичної колегії

  Медична колегія вирішила роботу закладів охорони здоров`я за І квартал 2017 року з надання медичної допомоги населенню району вважати задовільною. В свою чергу, головним лікарям лікувально-профілактичних закладів району забезпечити організацію виконання та контроль  за ходом реалізації регламентуючих, законодавчих, розпорядчих та наказових документів; забезпечити щомісячний моніторинг стану здоров’я населення району; дотримання на всіх етапах медичної допомоги стандарти лікувально-діагностичного процесу з постійною експертизою якості наданої допомоги тощо.

 Головному лікарю РПТМД Сирохман В.М, районному позаштатному фтизіатру Неборак М.В, головним лікарям лікувально-профілактичних закладів надано забезпечити пріорітетне фінансування заходів протидії захворюванню на туберкульох із бюджетів всіх рівнів; покращити бактеріологічну діагностику туберкульозу в лабораторіях; удосконалити організацію та проведення амбулаторно-контрольованого лікування хворих на туберкульоз; забезпечити проведення профілактичних оглядів серед осіб, які не проходили профогляди більше двох років тощо.

Головним лікарям та районному позаштатному онкологу Макусій Т.П. рекомендовано забезпечити проведення аналізу показників роботи онкологічної служби, причин несвоєчасної діагностики злоякісних новоутворень та своєчасне інформування адміністрації району для поточної корекції роботи та вжиття заходів щодо усунення недоліків;забезпечити якісний диспансерний нагляд та дотримання рекомендацій, щодо нагляду та заходів реабілітації хворих злоякісними новоутвореннями тощо. 

 

Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

DSC 0418

колегія240417

DSC 0412

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)