Лют 21

В Усть-Чорній пройшов чемпіонат серед школярів з гірськолижного спорту (ФОТО)

cgjhnУ неділю, 19 лютого, в Усть-Чорній відбувся відкритий чемпіонат з гірськолижного спорту серед школярів 1-6 класів на навчальному схилі "Дубок".
Ініціювали та організували змагання учителі факультету кафедри учителів фізичного виховання Усть-Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст..І.І.Меклеш, В.І.Вінд, В.М.Орос та працівники Усть-Чорнянського ГПРВ АРЗ СП Управління ДСНС України у Закарпатській області (нач. В.В. Дикун) за підтримки керівництва РДА.
Метою заходу стала популяризація та розвиток гірськолижного спорту, пропаганда здорового способу життя та активного відпочинку серед учнів, виховання у дітей патріотизму та любові до рідного краю.
На спортивне дійство до навчального схилу «Дубок» завітали  селищний голова Усть-Чорної Петро Костяк, депутати селищної ради, батьки й наставники учасників змагань, небайдужі односельці та гості селища. 
Участь у змаганнях взяли 43 учні 1-6 класів з Усть-Чорної, Красної, Руської та Німецької Мокрої. Крім того, долучились до спортивного турніру й дошкільнята –  п’ятирічні лижники. 
Розпочався захід зі звучання Гімну України. Відтак, присутніх привітав селищний голова Петро Костяк. Слово мав й начальник Усть-Чорнянського ГПРВ, власник навчального схилу «Дубок» В’ячеслав Дикун, який, окрім вітального звернення до учасників чемпіонату, спільно з колегами-рятувалиниками провів для дітей інструктаж. 
Розпочалися спортивні баталії відразу після показового спуску трасою місцевих інструкторів. Школярі демонстрували своє вміння кататись на лижах у двох вікових категоріях (учні 1-3 класів та 4-6 класів), які ще поділились на групи хлопців та дівчат, і ще одна група сформувалась з дошкільнят.
Оцінювали спортивну підготовку дітей компетентна суддівська колегія. Суддею на старті був вчитель Усть-Чорнянської ЗОШ І- ІІІ ст. Б.І.Косюк, а на фініші – вчителі цієї ж школи І.І.Меклеш, В.І.Вінд та В.М.Орос. 
За підсумками проведених змагань, було визначено переможців. Так, категорію учнів 1-3 класів представляла тільки хлоп’яча група.  Кращі результати показали устьчорнянець Іван Косюк, який посів перше місце, руськомокрянець Олександр Вінтун, виборовши  друге місце,  Ілля Павлюк та Микола Меклеш з Усть-Чорної,   відповідно завоювали третю та четверту сходинку. 
У другій категорії – учні 4-6 класів – у хлоп’ячій групі перемогу здобули руськомокрянці Давид Іванина (І місце) та Арсен Країло з Руської Мокрої(ІІ місце), Владислав Меклеш з Усть-Чорної (ІІІ місце) та Андрій Козаєнко з Руської Мокрої (ІV місце). Серед дівчат кращими лижницями стали руськомокрянки: Даніела Горкавчук – І місце та Вероніка Менджул –  ІІ місце. Також у четвірку лідерів увійшли й устьчорнянські спортсменки – Наталія Швайгер та Ілона Кузнєцова, які вибороли  ІІІ та ІV місця.  
Старанність та ентузіазм наймолодших, п’ятилітніх учасників змагань теж були гідно оцінені. Строгі, але справедливі судді присудили І місце Назару Меклешу з Усть-Чорної, другого – удостоєна його односельчанка Наталія  Левчкий, а устьчорнянці Станіслав Сойма та Павло Гендич – розділили між собою ІІІ та ІV місця. 
Відтак, відбулось нагородження переможців та учасників чемпіонату. Кращі спортсмени  отримали кубки та медалі. Про нагороди подбало керівництво РДА – Василь Дем’янчук та Михайло Полажинець. А селищний голова Петро Костяк вручив переможцям ще й гірськолижні шлеми. Також кожен лижник отримав за участь у змаганнях грамоти, сувеніри з тематичними емблемами (чашки, магнітики), брошури «Туристична енциклопедія Тячівщини» та інші заохочувальні призи.  
Спонсорами чемпіонату виступили як Усть-Чорнянський ГПРВ, так й приватні підприємці з Усть-Чорної – Лідія та Володимир Федаки, власниця магазину «Ромашка» Василина Лебедєва, Ріта Білунка, Йосип Горкавчук, Василь Горкавець, Юрій Швайгер, а також руськомокрянський бізнесмен Роман Бандур та інші. 
Відтак, відбулося феєричне закриття заходу. В’ячеслав Дикун спільно з інструкторами, тримаючи у руках розгорнутий національний стяг, під звучання Гімну України з’їхали на лижах з траси. Завершилося спортивне свято трапезою. Юні лижники та їх вболівальники смакували наваристим бограчем, токаном з вурдою та запашним чаєм з гірських лікувальних рослин, які з любов’ю приготували на відкритому вогні місцеві інструктори та рятувальники. 


Tyachiv.com.ua

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)