Лют 22

alt alt alt

Минулого року Тячівська райдержадміністрація розпочала співпрацю з угорською громадською організацією «Алтер его» в рамках транскордонного співробітництва ЄСПІ «Угорщина – Словаччина -   Румунія – Україна» в галузі захисту навколишнього середовища. Відтак було впроваджено проект «Школи прагнуть забезпечити сталий розвиток і суспільні мережі» загальною вартістю 110,0 тис.євро, який реалізовується у Тячівській ЗОШ І-ІІІ ст. з угорською мовою навчання ім. Ш.Голлоші, Усть-Чорнянській, Бедевлянській та Углянській загальноосвітніх школах, а також у трьох школах м.Ніредьгаза (Угорщина). За умовами проекту були створені команди, до складу яких увійшли вчителі, учні та батьки, для яких проводилися семінари – навчання та різного роду заходи. Вони пройшли тренінгові підготовку з тем збереження екології, поводження з навколишнім середовищем. взаємодії в суспільстві тощо. Також учасники мали нагоду обмінятися досвідом, відвідати країни – партнери тощо. У рамках проекту в Тячівській школі здійснюються роботи по облаштуванні «екокласу», для інших навчальних закладів придбано спортивний інвентар. Ще планується провести озеленення територій навчальних закладів декоративними рослинами.

У цьому році проект має бути завершено. Наскільки успішно це вдасться зробити на цьому тижні моніторила угорська сторона, яка приїхала з дводенним візитом на Тячівщину. Насамперед делегація навідалася в адміністрацію, де за круглим столом відбулася зустріч з головою РДА Іваном Бринзяником. Представники угорської сторони: доктор Маріанна Пензеш, асистент Маріана Папп, координатор Михайло Рац та української: начальник управління економічного розвитку і торгівлі державної адміністрації Богдан Макусій, начальник відділу зовнішньо – економічних зв’язків, інвестицій, туризму та рекреації Олександра Боршош, місцевий координатор проекту Йосип Сава обговорили питання фінансування та готовності проекту до завершення. А також обмінялися думками й пропозиціями щодо подальшої співпраці.

- Участь для нас у таких проектах – не лише реалізація спільних інтересів, а й набутий неоціненний досвід, який допоможе активніше працювати в рамках транскордонного співробітництва, - зазначив голова адміністрації Іван Васильович. Зі сторони угорських партнерів прозвучали схвальні відгуки про роботу українських колег, які старанно виконували умови та зобов’язання. Відтак угорські гості навідалися в навчальні заклади району для офіційної передачі спортивного інвентарю школам – учасникам проекту та наочної літератури – «екокласу».

Л.Немеш, начальник відділу з питань внутрішньої політики апарату державної адміністрації

Друк PDF

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)