Бер 21
   Хочу нагадати мешканцям району, які займаються тваринництвом, що приймання документів на виплату спеціальної бюджетної дотації на молодняк ВРХ віком від 3 до 5 місяців продовжується.
   Так, наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від   08 лютого 2013 року № 73 затверджено розподіл видатків, передбачених Законом України „ Про Державний бюджет України на 2013 рік ” по програмі „Державна підтримка галузі тваринництва ” за такими напрямами:
- виплата спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку ВРХ;
- виплата спеціальної бюджетної дотації за поголів’я корів м’ясного напряму продуктивності;
- виплата бюджетної фізичним особам, фізичним особам;
- членам виробничих або обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів, а також фермерським господарствам за вирощені та продані на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) потужності для забою тварин, молодняк великої рогатої худоби та свині (крім свиноматок і кнурів).
Часткове відшкодування:
- вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів, а також придбаного обладнання та механізмів вітчизняного виробництва для тваринництва і птахівництва;
- вартості племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності;
- витрати на закупівлю установки індивідуального доїння.
   Керівникам органів місцевого самоврядування нагадую, що Реєстри та «Витяг із по господарської книги» необхідно подати у паперовому та електронному вигляді в управлінні агропромислового розвитку станом на 01.04.2013 року. До нас звертаються громадяни з різними питаннями щодо нарахування дотацій, спрямованих на підтримку тваринництва.
   Скажімо, власників тварин цікавить таке: якщо у грудні минулого року та у січні поточного не були прийняті документи, яким чином нараховується дотація за утримання та збереження молодняку? Слід знати, що її нарахування здійснюється в залежності від віку тварини (не має перевищувати 15 місяців) та терміну утримання тварини у домогосподарстві ( за кожні три місяці по 250 гривень) на момент подання документів. Однак на утриманні тварин, яким виповнилось 15 місяців у грудні 2012 або січні-лютому 2013, не може були нарахована дотація!
Фізичним особам здійснюється нарахування часткового відшкодування на закупівлю установки індивідуального доїння, що придбані з 1 січня 2013 року (документи, що підтверджують закупівлю такої установки мають бути датовані лише 2013 роком).
Нарахування бюджетної дотації за вирощені та продані на забій і переробку молодняк великої рогатої худоби та свині (крім свиноматок і кнурів) здійснюється за тварин, які були реалізовані на забій починаючи з 1 січня 2013 року (приймальна квитанція ф. ПК-2 форма повинна бути датована 2013 роком). Нарахування часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів і вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів здійснюється за підсумками І кварталу 2013 року (станом на 1 квітня 2013 року).
Також, нарахування спеціальної бюджетної дотації за поголів’я корів м'ясного напряму продуктивності буде здійснюватись за наявних таких корів станом на 1 жовтня 2013 року, а документи подаватимуться до 5 листопада 2013 року.

Начальник управління агропромислового розвитку РДА                                                Ю.Ю. Опріш

Друк PDF

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)