Бер 22

  

22 березня 2012 року відбулося чергове пленарне засідання, на якому розглянуто такі питання порядку денного: 
- про виконання Програми економічного та соціального розвитку Тячівського району за 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013 і 2014 роки;
- про роботу управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації по розвитку фізичної культури і спорту в районі;
- про виконання Програми ефективного використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Тячівського району на 2011 рік – 2014 роки за підсумками 2012 року та результати фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств за 2012 рік.
- про затвердження звіту про виконання бюджету за 2012 рік;
- про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік;
- про погодження Проекту лімітів заготівлі дикоростучих плодів та лікарських рослин на 2013 по
Тячівському району;
- про майно;
- про встановлення середньої грошової оцінки плати за користування полонинами в 2013 році та закріплення їх за територіальними громадами району;
- про затвердження районних Програм та внесення змін і доповнень до діючих.
 
Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Тячівського району на 2012 рік інформував голова районної державної адміністрації І.В.Бринзяник, який, зокрема, відмітив наступне:
 
За 2012 рік обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами основного кола у відпускних цінах склав 105,3 млн.грн. або на 7,4 млн.грн. більше прогнозованого обсягу. Росту реалізації досягнуто за рахунок ДП «Ламелла», ТзОВ   «Успіх», «Майр-Хольцварен-Тересва», ПП «Лісовик».
В агропромисловому комплексі в цілому забезпечено виконання прогнозованих показників. Збережено поголів’я худоби і птиці та нарощено виробництво продукції тваринництва в основному за рахунок підсобних господарств населення. Із 73 зареєстрованих фермерських господарств виробництвом продукції займається не більше 16 і вироблена ними продукція в загальній кількості сільськогосподарської продукції району становить тільки 4%.
Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність. Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району з початку інвестування складає 5,3 млн.дол.США. Темп росту до початку року становить 100,8 відсотка. Найбільше прямих іноземних інвестицій залучено в переробну промисловість – 4,4 млн.дол.США або 81,9 відсотка всіх інвестицій, з яких майже дві третини зосереджено на підприємствах з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів. Інвестиції надійшли з 9 країн світу, найбільші обсяги поступили з США, Угорщини, Італії.
- Продовжується робота по залученню міжнародних грантів. 
У 2012 році в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду -2» впроваджено 2 мікропроекти по енергозбереженню (заміна вікон та дверей) у загальноосвітніх навчальних закладах с.Грушово та Калини, а також завершуються роботи у ДНЗ с.Угля та Вільхівці. У 2012 році на реалізацію зазначених проектів з районного бюджету спрямовано 410,0 тис.грн. та освоєно і профінансовано 112,0 тис.грн. коштів ЄС.
- Завершено реалізацію проекту «Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна» у сфері «Школи прагнуть забезпечити сталий розвиток та суспільні мережі», загальною вартістю 110,0 тис.євро. Придбано спортивне обладнання для 3-х шкіл району, облаштовано «еко-клас» в ЗОШ І-ІІІ ст.. №3 в м.Тячів. Співпраця з партнером з Угорщини буде продовжена і в наступні роки.
Досягнуто домовленостей по підписанню угоди з партнерами із Словаччини та Румунії.
Для активізації роботи по залученню міжнародних грантів та міжнародної технічної допомоги відновлено роботу Агенції регіонального розвитку Тячівського району.
В цілому спостерігаються позитивні тенденції розвитку туристично-рекреаційної галузі. Поступово розширюються діючі об’єкти, та відкриваються нові. Загалом за 2012 рік у будівництво та реконструкцію існуючих об’єктів вкладено близько 4 450.0 тис.грн. Введено в експлуатацію готельний комплекс «Близниці» с.Бедевля, на стадії введення в експлуатацію готельний комплекс в с.Нересниця, готель «Діана»в смт. Тересва, бази відпочинку: «Карпатія», «Сонячне Закарпаття», «Анастасія» та «Лісова Казка», що розташовані в курортній зоні в смт. Солотвино.
Розвитку галузі сприятиме також спорудження дороги Міжгір’я – Колочава – Лопухово, яке повинно розпочатись найближчим часом, згідно домовленостей з головою облдержадміністрації.
Продовжуючи тему будівництва вирішено питання щодо фінансування робіт у сумі 15,5 млн. грн. для завершення будівництва комплексу в с.Теребля. Крім цього в 2013 році розпочнуться роботи по проектуванню та будівництву шахти для розміщення алергологічної лікарні в с.Теребля на загальну суму близько 100 млн.грн.
За звітний період введено в експлуатацію Новоселицьку ЗОШ
- зроблено капітальний ремонт приміщення для встановлення томографа в Тячівській РЛ № 1 на суму 580,0 тис.грн.,
- проведено капітальний ремонт основних несучих конструкцій підвальних приміщень АГК Тячівської РЛ №1 (330,7 тис.грн.);
- завершено реконструкцію дитячого садка в с.Бедевля (ІІ черга) та благоустрій території 144,1 тис.грн.;
- будинку культури в с.Грушово (148,0 тис.грн.);
- капітальний ремонт ДНЗ в с.Крива (153,7 тис.грн.);
- продовжується будівництво корпусу №2 ДНЗ в с.Чумальово (374,7 тис.грн.);
- газопроводу до с.Нересниця (497,1 тис.грн.);
- газопроводу до смт. Солотвино (ІІІ черга будівництва) (598,8 тис.грн.);
та інші.
Загалом на реалізацію інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку району протягом 2012 року профінансовано видатки коштів бюджету розвитку на загальну суму 8,3 млн.грн.
Всього за 2012 рік до бюджету розвитку місцевих бюджетів доходи склали 14,8 млн.грн., що становить 152,6 відсотки річного плану.
Середньомісячна заробітна плата працюючих в галузях економіки району склала 2205 грн., темп росту до попереднього року становить 119,1 відсотків і вищий середньо обласного показника на 5,5 відсоткових пункти.
Надходження власних коштів до Пенсійного фонду склали 154,1 млн.грн., що становить 102,6 відсотків до запланованих надходжень.
В порівнянні з 2011 роком надходження збільшилися на 25,9 млн.грн. або на 20,2 відсотків.
Обсяг фінансування пенсій власними коштами до заявок складає 30,4 відсотків. Однією з основних причин низького рівня власних коштів у фінансуванні виплат пенсій є диспропорція між кількістю працюючих та пенсіонерів.
Протягом 2012 року створено 2053 нових робочих місць. Виконання річного завдання Програми зайнятості населення району в частині створення нових робочих місць забезпечено на 201,3 відсотка. При цьому, кількість створених робочих місць переважає кількість ліквідованих на 286 од. або на 16,2 відсотків.
 
Протягом 2013 року планується: 
- завершити будівництво підвідних газопроводів до села Нересниця І – ІІ черга, до смт.Солотвино ІІ – ІІІ черга, а також розпочати газифікацію сіл Топчино та Гл.Потік.
- ввести в експлуатацію лікарню в с.Угля, хоспіс в селищі Тересва, а також відновлення роботи центру гемодіалізу на базі районної лікарні.
- продовжити будівництво ДНЗ в селах Чумалево, Калини, Гл.Потік та смт.Тересва.
- відкрити додаткові групи в діючих ДНЗ в селах Тарасівка, Красна та Терново.
- продовжити будівництво Нересницької школи.
- завершити капітальний ремонт в Тячівській ДШМ, благоустрій території в Тересвянській ДШМ, розпочати капітальний ремонт Солотвинської музичної школи та проведення реставраційних робіт пам’ятки архітектури в с.Колодно.
- продовжити і в 2014 році завершити будівництво спорткомплексу в м.Тячів.
 
Відділ з питань внутрішньої політики апарату державної адміністрації 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Друк PDF

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)