Бер 28

Голова державної адміністрації Іван Бринзяник провів нараду з головами місцевих рад з питань екології, організації шкільного харчування, легалізації робочої сили, виведення бізнесу з «тіні», розподілу бюджету розвитку тощо. У роботі наради також взяли участь заступники голови Василь Каганець, Василь Буга, Володимир Бодак, керівник апарату Дмитро Онуфрій, голова районної ради Михайло Данилюк, міський голова Іван Ковач.
Насамперед керівник району звернувся до присутніх з проблем екології - захаращеності територій населених пунктів району, що сягнуло небачених масштабів. Якщо так триватиме надалі, на нас чекає екологічна катастрофа, про яку вже починають намікати спалахи гепатиту «А» в селищі Буштино. Відтак тривають пошуки інвестора для побудови сучасного сміттєпереробного підприємства. Це має бути безпечне для довкілля виробництво не нинішнього, а вже завтрашнього дня - з обов’язковим використанням новітніх технологій. Іван Васильович закликав голів місцевих рад активніше долучитися до вирішення даного питання, адже воно зачіпає всіх, і в першу чергу ті громади, які не мають паспортизованих сміттєзвалищ, і не користуються послугами фірм з вивозу сміття.
З приводу організації шкільних їдалень, то їх повернення на баланс управління освіти, молоді та спорту РДА має забезпечити учнів повноцінним харчуванням. Передача в оренду приміщень буде здійснюватися через рішення сесій, тому голови місцевих рад мають взяти це питання на контроль.
Ще одне питання, вирішення якого аж ніяк не може обійтися без участі «бировів» - це виведення бізнесу з тіні і легалізація робочої сили. Адже саме вони найкраще знають, хто в селі чим і як займається. Однак Іван Васильович вкотре наголосив, що така робота ні в якому разі не має проводитися шляхом залякування, здійснення рейдів чи перевірок на підприємців. В основі повинні лягти - соціальна відповідальність бізнесу, співпраця та довіра до влади. Для прикладу, не може на сьогодні працювати заклад торгівлі без дозвільних документів, чи без найманих працівників. І підприємець, який збудував цей магазин і людина, яка найнялася на роботу, повинні зрозуміти, що рано чи пізно їм доведеться легалізовуватись – цього вимагає і закон, і умови ринку. Навіщо тримати «кришу», якщо можна сплатити податок і працювати, не боячись перевірок?! Та найбільш за все у легалізації мають бути зацікавлені голови місцевих рад. Адже це поповнення бюджету і відповідно додаткові кошти на розвиток інфраструктури населених пунктів.
І щодо бюджетів розвитку. Як відзначив голова державної адміністрації Іван Бринзяник на рахунках деяких сільських і селищних рад назбиралося достатньо коштів, щоб ремонтувати комунальні дороги, будувати дитячі майданчики, облаштовувати громадські території. Головам рад потрібно лишень не зволікати, а проявляти ініціативу та братися до роботи. Тоді і результати будуть очікувані, і населені пункти впорядковані, і люди будуть задоволені владою.
Любов Немеш, начальник відділ з питань внутрішньої політики апарату Тячівської державної адміністрації

Друк PDF

Розробка сайту - RED WEB DESIGN (Соловйов Михайло)