• Новини / Суспільство

  На Закарпатті стартував Тиждень захисту прав ветеранів
  Міністерство юстиції України в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розпочало інформаційну кампанію Права Захисників, спрямовану на інформування учасників бойових дій про їхні права.

  В рамках кампанії працівники Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області будуть роз’яснювати ветеранам процедуру отримання безоплатної правової допомоги, порядок отримання земельної ділянки, повідомляти про існуючі пільги на оплату житлово-комунальних послуг та проїзд.
  Зокрема, захисники мають право на:
  - отримання первинної та вторинної правової допомоги;
  - першочергове відведення земельних ділянок для особистого селянського господарства; ведення садівництва; будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах; індивідуального дачного будівництва; будівництва гаражів;
  - знижки на оплату користування житлом, комунальними послугами, вартості палива;
  - безкоштовний проїзд міським, приміським і міжміським автотранспортом та додатково міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним в обидва напрямки.
  Також учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих внаслідок війни передбачена щорічна разова грошова допомога. Крім цього, законодавством передбачене безоплатне медичне забезпечення, про яке буде детально ознайомлено під час інформаційної кампанії Мін’юсту.
  Так, протягом Тижня захисту прав ветеранів, який відбудеться з 9 по 16 жовтня працівники Закарпатської юстиції приймуть участь у таких заходах:
  9 жовтня о 14.30 год. – зустріч з ветеранами в Закарпатському обласному госпіталі ветеранів війни (за участі представників Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги);
  10 жовтня о 10.00 год. – зустріч з ветеранами у Мукачівському госпіталі «Військова частина А1047№» (за участі представників Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги);
  12 жовтня о 14.00 год. – урочисті збори до Дня захисника України у військовій частині Т0300, м. Чоп (за участі представників Чопського бюро правової допомоги)
  ЯМП Права Захисників Ветеране Знай Свої Права
  Пане міністре, вже кілька місяців не можу знайти роботу. Чи маю я право на допомогу по безробіттю?
  Іван Степанюк
   
  Кому надається допомога по безробіттю?
  Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини.
  На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.
  Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.
  Перелік документів, потрібних для реєстрації, можна переглянути на офіційному сайті Державної служби зайнятості.
  Посилання ви зараз бачите на екрані.
  Як визначається розмір допомоги по безробіттю?
  Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) і залежно від страхового стажу:
  • до 2 років - 50 відсотків;
  • від 2 до 6 років - 55 відсотків;
  • від 6 до 10 років - 60 відсотків;
  • понад 10 років - 70 відсотків.
  • мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 1440 грн
  Залежно від тривалості безробіття, визначена допомога по безробіттю становить:
  • перші 90 календарних днів - 100 відсотків;
  • протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;
  • у подальшому - 70 відсотків.
  Люди, які мають страховий стаж менший за шість місяців, або були звільнені з попереднього місця роботи за некомпетентність мають право на допомогу в розмірі 544 грн.
  Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 липня - 1841 гривня).
  Який строк надання допомоги по безробіттю?
  Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років.
  А для молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах чи звільнилася із строкової військової служби - 180 календарних днів.
  Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) -не може перевищувати 720 календарних днів.
  Чи можуть відмовити у допомозі по безробіттю? Чи можна оскаржити відмову?
  Підставами для відмови у наданні статусу безробітного є:
  1) відсутність на дату звернення до центру зайнятості необхідних документів;
  2) встановлення факту зайнятості особи;
  3) письмова відмова особи від пропозиції підходящої роботи;
  4) неповернення особою коштів, отриманих за період попередньої реєстрації, що припинена на підставі, зокрема: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг); припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин.
  У разі прийняття центром зайнятості рішення про відмову у наданні статусу безробітного особа може оскаржити та повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не раніше, ніж через сім календарних днів.
  Якщо у вас залишились питання, звертайтесь до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.