Прес-реліз прес-конференції: «Результати роботи Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області за 9 місяців 2018 року»

2018-10-24 12:25:46

За 9 місяців 2018 року у пологових будинкахвидано 2572свідоцтва про народження немовлят.У рамках пілотного проекту «Шлюб за добу» зареєстровано 477 шлюбів. Через відділи ДРАЦС та пологові будинки зареєстровано місце проживання 3280 немовлят. Забезпечено можливість подати заяву про державну реєстрацію актів цивільного стану через веб – портал у всі відділи ДРАЦСу Закарпатської області, послугою скористалися 2 484 жителів області. Запроваджено Он-лайн чат з питань державної реєстрації актів цивільного стану. Забезпечено роботу Електронного сервісу з проставленняапостиля  на офіційних документах, проставлено апостиль на 2173 офіційних документах. Проведено 773 реєстраційні дії щодо громадських формувань та друкованих засобів масової інформації. Здійснено  59 планових комплексних перевірок приватних та державних нотаріусів Закарпатської області та 58 планових виїзних перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу.
Сектором з питань банкрутства проведено 3 планові перевірки діяльності арбітражних керуючих. За результатами проведених планової перевірок видано 1 припис про недопущення  в подальшому порушень та  направлено 1 подання на Дисциплінарну комісію. Протягом 9 місяців було проведено 4 позапланові перевірки  діяльностіарбітражних  керуючих. За результатами  проведених позапланових перевірок видано 2 приписи про недопущення  в подальшому порушень, направлено 2 подання на Дисциплінарну комісію. Дисциплінарною комісією прийнято рішення про застосування дисциплінарних   стягнень: 1 - попередження, 1 – позбавлення права на здійснення діяльностіарбітражного керуючого.
Станом на 30.09.2018 в провадженні господарського суду Закарпатської області перебувало 57 справ про банкрутство суб’єктів господарської діяльності.
ГТУЮ області приділяє значну увагу проведенню правоосвітніх заходів на території регіону, спрямованих на різні категорії громадян. Так, протягом 2018 року, станом на 1 жовтня, Головним територіальним управлінням юстиції, а також  його структурними підрозділами та підвідомчими установами проведено 904 правоосвітні заходи.
З метою вдосконалення правоосвітньої підготовки учнів та студентів загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів,  розвитку правової культури молоді, продовжено практику проведення  різноманітних правоосвітніх заходів у навчальних закладах області. Зокрема, працівниками ГТУЮ станом на 1 жовтня 2018 року проведено 107 таких заходів,  якими охоплено близько  4 500 учнів та студентів.
При Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області продовжує роботу громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, членами якої за 9 місяців 2018 року надано 373 консультації громадянам.
З 1 січня по 30 вересня 2018 року Регіональним центром з надання БВПД у Закарпатській області було видано 2171 доручення адвокатам для надання БВПД.
Місцевими центрами з надання БВПД в регіоні, в тому числі бюро правової допомоги, що є їх відокремленими структурними підрозділами, було зареєстровано 10305 звернень клієнтів, 9533 особам було надано правову консультацію, 1236 із них написали письмову заяву про надання БВПД.
У результаті розгляду письмових заяв про надання БВПД, було прийнято 1192 рішень про надання БВПД по зверненням, надано 990 доручень адвокатам та 292 штатним працівникам (представництво клієнта в суді або оформлення процесуальних документів).