• Новини / Актуальне / Головне / Громадська рада

Питання розміщення міні -ГЕС на річках району обговорили на засіданні громадської ради при Тячівській райдержадміністрації

Минулого тижня відбулося позачергове засідання Громадської ради при Тячівській райдержадміністрації, яке провів голова Іван Фіцай.

Були запрошені:  перший заступник голови Тячівської райдержадміністрації Михайло Полажинець, заступник голови районної ради Василь Кушілка, керівник апарату РДА Богдан Макусій, Ганичівський сільський голова Анатолій Фіцай, Калинівський сільський голова Василь Метелешко, Біловарський сільський голова Галина Войтенко, Бедевлянський сільський голова Іван Рішко, депутат Хустської міськради Роман Роман та ін.
    Як розповів голова Громадської ради Іван Фіцай приводом для позачергового зібрання стали оприлюднені в місцевих ЗМІ оголошення  щодо розробки детальних планів територій з розміщення каскадів малих гідроелектростанцій на річці Тересва,  в таких селах як Калини, Біловарці, Ганичі та Бедевля. Спорудження  міні -ГЕС є дуже актуальним для нашого району і тому вимагає  обговорення громадськості.
    В ході дискусії було зазначено, що на території району вже збудовано дві міні - ГЕС у селі Красна та Лопухово. Тож питання  чи є потреба і доцільність у їх подальших зведеннях  на річці Тересва у ще чотирьох  населених пунктах  потребує детального вивчення.
    Відтак присутні обмінялись думками щодо екологічного і економічного аспектутакого будівництва -та висловили свої позиції.
    Зокрема було зауважено, що часто міні-ГЕС будуються із значними порушеннями, що негативно впливає не лише на гідрологічний режим річок,  а й саму екосистему.
    Що може назавжди знищити русло річки та  фауну, яка в ній знаходиться.  Та найстрашніше те, що населення може залишитись  без води через пересихання річки і стояча вода біля ГЕСів стає мертвою. Тож з приводу цього мають бути проведення оцінки впливу на навколишнє середовище та екологічна експертиза проектів.
    Однак потрібно детально вивчити і позитивні приклади спорудження таких міні-ГЕС. Зокрема що стосується  створення нових робочих місць, впровадження зі сторони забудовника соціальних  проектів та додаткових противопаводкових заходів.
    Тож  в цьому напрямку  мають бути зважені всі за і проти і такі рішення повинні прийматися виключно у погодженні з громадами, на території яких планується таке будівництво та у відповідності до чинного законодавства.
    У підсумку засідання було подано рекомендації щодо подальшого вивчення  питання з розміщення каскадів малих гідроелектростанцій органам влади і представникам громадськості з подальшим його публічним обговоренням.
    Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3