• Новини / Суспільство

Марина Порошенко: На Закарпатті в результаті реформи інклюзивної освіти кількість учнів з особливими освітніми потребами у школах зросла в 2,5 рази

Дружина Президента України Марина Порошенко здійснила робочу поїздку в Закарпатську область. У Мукачево Перша леді відвідала інклюзивну загальноосвітню школу № 13,
    в якій у 2018 році за ініціативою Фонду Порошенка було створено ресурсну кімнату для учнів з особливими освітніми потребами. Наразі за інклюзивною формою навчання тут здобуває освіту 11 дітей.
    У Сваляві дружина Президента зустрілася з фахівцями та вихованцями Інклюзивно-ресурсного центру, який відкрито в рамках всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості», до якого Закарпаття долучилося у лютому 2018 року.
    За словами Марини Порошенко, цього року інклюзивне навчання організовано у 247 закладах освіти, де отримують освітні послуги 556  дітей Закарпатської області. Це майже в 2,5 рази більше, ніж у 2016 році, коли в Україні тільки починалася реформа інклюзивної освіти.
    У ході поїздки на Закарпаття Марина Порошенко відвідала Свалявський центр замісної ниркової терапії, в якому щороку надають близько 3 тисяч сеансів гемодіалізу. На сьогодні центр оснащено п’ятьма апаратами «штучної нирки». За останніми статистичними даними, в області на обліку перебуває понад 2,2 тисячі хворих з вираженою та тяжкою стадіями хронічної ниркової недостатності.
    Також Марина Порошенко ознайомилася з роботою Закарпатської обласної дитячої лікарні, яка обслуговує майже 300 тисяч дитячого населення регіону.