• Новини / Заходи / Офіційно

18 і 19 травня в Україні - Дні пам’яті

18 і 19 травня – пам’ятні дні в історії української державності, пов’язані з наслідками комуністичної експансії.

Адже події, про які згадуємо в ці дні, – трагічна сторінка історії,  в яку вписано мільйони імен невинно загублених і репресованих наших співвітчизників.
    18 травня­ відповідно до постанови Верховної Ради України від 12.11.2015 № 792-VIII та Указу Президента України від 16.05.2014№ 472/2014  вшановується пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року.  Цього року відзначаються 75-ті роковини трагедії, коли внаслідок  насильницьких дій  радянської влади за кілька днів зі своїх домівок і рідної землі було вивезено понад 194 тисячі кримських татар і інших жителів Криму.
    З метою вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року рекомендуємо розпочинати заходи 18 травня хвилиною мовчання в пам'ять тих трагічних.
    У третю неділю місяця – 19 травня – Указом Президента України від 21.05.2007 № 31/2007 відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.  Цього дня згадуємо тисячі й тисячі українських громадян, які за облудними звинуваченнями були позбавлені волі, посаджені в тюрми й вислані в табори, а велика частина з них поплатилася  власним життям за вчинки і погляди, які не вписувалися в канони насаджуваної комуністичної ідеології.
    Запрошуємо приєднатись до вшанування пам'яті жертв політичних репресій всіх, хто шанує історію України та пам’ять про її трагічні сторінки.
    Прес-служба Тячівської райдержадміністрації