• Новини / Заходи / Культура / Головне

Тячівщина гостинно запрошує " Закарпатську свальбу

10 вересня  вдруге пройде  колоритний етнофестиваль "Закарпатська свальба", який  поєднає два райони – Тячівський та Міжгірський.
    Святкування відбуватиметься в кількох локаціях : з обряду викупу з хати «молодої» в селі Німецька Мокра (Тячівщина) та викраденням, танцем молодої, зніманням вінка та частуванням гостей  у Колочаві (Міжгірщина), в музеї під відкритим небом «Старе село».
    Розпочнеться свято о 10.30 за к.ч в селі Німецька Мокра в хаті молодої . О 12.00 відбудеться зустріч молодих, після чого весільний кортеж  із вершників на конях, бричках та возах проляже по лісовій дорозі, прокладеній минулоріч, де на ескорт чекатимуть «блокпости» радянських «НКВД-стів», німецьких «нацистів» та «бандерівців».
    Весільні традиції – не єдине, чим розважатимуть гостей під час етнофестивалю. На музичній сцені народні гуляння супроводжуватиме концерт фольклорних колективів. Загалом ви станете свідками давніх весільних традицій та застільних обрядів, долучитесь до старовинних конкурсів, виступів художніх колективів, приготування традиційних страв та напоїв, оглянете виставку народних ремесел, ткацьких обрядів.
    Родзинкою цьогорічного фестивалю «Закарпатська свальба» стане відзначення району – переможця рейтингу «створення та збереження сім’ї» в області. Статистичні дані укладених та розірваних шлюбів наразі підраховують фахівці територіального управління юстиції.

Район, який займає перше місце за кількістю зареєстрованих шлюбів та останнє за кількістю розлучень, отримає від Геннадія Москаля спеціальний приз – «Камінь Любові» – частинку Святої Землі з місця, де відбулось перше християнське весілля.
    Гостино запрошуємо на нашу "Закарпатську свальбу"!
    Оргкомітет

скачать dle 11.3