• Новини / Суспільство

Звернення рятувальників до мешканців Тячівщини

Шановні громадяни Тячівського району!!!

Тячівський РВ УДСНС нагадує правила поведінки під час повені,паводка.
    Фактори небезпеки повеней та паводків: руйнування будинків та будівель, мостів; розмив залізничних та автомобільних шляхів; аварій на інженерних мережах; знищення посівів; жертви серед населення та загибель тварин.
    Внаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.
    Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:
    • Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами.
    • Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
    • Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуйтеся до неї.
    • Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.
    • Від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.
    • Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.
    • Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.
    Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:
    • Зберігайте спокій, уникайте паніки.
    • Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.
    • Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.
    • По можливості негайно залишіть зону затоплення.
    • Перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час - закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами).
    • Відчиніть хлів - дайте худобі можливість рятуватися.
    • Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий - займіть горішні приміщення.
    • До прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.
    • Перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу.
    • Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги.
    • Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).