• Новини / Заходи / Культура / Головне

У Тячеві 500 - річчя Реформації відзначили молитвою за Україну

У цьому році весь християнський світ відзначає 500 літній ювілей Реформації, яка назавжди змінила хід історії людства. Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка в Україні така подія  відмічається на загальнодержавному рівні.

З цієї нагоди проводяться та організовуються різноманітні заходи за участі представників влади, релігійних конфесій та громадськості. Слід відмітити, що на сьогодні 900 мільйонів людей у світі називають себе протестантами.
    Відповідне свято: " Через духовну реформацію до відродження"  відбулося цієї неділі і в місті Тячів на площі Поштовій перед будинком культури. Участь у заході взяли духовні наставники та вірники церков ЄХБ району, пересічні мешканці Тячівщини.
    Насамперед присутнім нагадали про історію та передумови Реформації. Так 31 жовтня 1517 року німецький чернець Мартін Лютер прибив до брами собору у Віттенберзі 95 тез зловживань всередині тодішньої католицької Церкви. Це і стало поштовхом до так званого протестантизму, спрямованого на повернення до першоджерел християнства - Біблії.
    Тому на сьогодні так важливо дізнаватись про життєві цінності Реформації, з метою оновлення всіх сторін особистого й суспільного життя, згідно з біблійними принципами.
    Зі словами привітання до присутніх звернувся голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук. У своєму виступі він зокрема наголосив, що Реформація вплинула практично на всі сфери діяльності людини та відіграла значну роль у розвитку багатьох  держав. Західна цивілізація немислима без її здобутків. Саме тому Україна, яка швидкими темпами долучається до європейської спільноти, не може оминути таке важливе історичне і духовне явище.
    Окрім того, у цей важкий час, коли в нашій країні триває неоголошена війна важливу роль у підтримці українських військових та мирного населення у зоні АТО, надають Церкви ЄХБ. З нашого району через благодійні фонди та гуманітарні місії надається посильна допомога всім потребуючим на Сході
    Значима роль Реформації у підвищенні рівня духовності й освіченості, втіленні християнських істин у повсякденному житті людей. Адже віра збагачує, возвеличує, єднає, спонукає до співчуття і безкорисливої допомоги,  до добрих справ.
    Василь Дем'янчук висловив вдячність вірянам за участь у спільних благодійних та соціальних проектах, плекання загальнолюдських спільних християнських цінностей, утвердження ідеалів справедливості, взаємоповаги та злагоди в суспільстві.
    Також всім учасникам зібрання з нагоди відзначення 500 -ти річчя Реформації надійшло вітання від Тячівського міського голови Івана Ковача, яке озвучив ведучий заходу.
    Відтак духовні промови зі сцени виголосили: старший пресвітер ЄХБ області Іван Кондор, заступник голови Всеукраїнського Союзу ЄХБ В'ячеслав Нестерук, пастор Людвіг Цідор, старший пресвітер Тячіського району Василь Зеленько, керівник молоді церков ЄХБ В'ячеслав Пейтер.
    У програмі заходу об'єднаний хор церков ЄХБ та члени релігійних громад співали духовні пісні та показали хореографічні номери. Всі присутні виконали молитву за мир в Україні.
    Любов Немеш

скачать dle 11.3