• Новини / Актуальне / Охорона здоров'я / Головне

Гірські лікарні Тячівщини отримали сучасні новенькі "швидкі"

Напевно зайве говорити про те, яку роль віді­грає у нашому житті якісне медичне обслуго­вування. Якщо щось стається із здоров’ям, спішимо дзво­нити на «103». І саме від екстерності виїзду «швидкої» часто залежить не лише самопочуття, а й життя лю­дини.

Станція швидкої медичної допомоги у Тячівському районі працює в ре­жимі цілодобового чергу­вання і готовно­сті до надання ексте­рної медичної до­помоги населенню. Саме тому питання забез­печення найнеобхідні­шими транспортними засобами та відповідним обладнанням є дуже важливим для якісного надання послуг.
    Особливо це стосується віддалених гірських населених пунктів нашого району, які до того ще й потерпають від бездоріжжя. Тож отри­мання нових спецавтомобілів стане важли­вим кроком у напрямку покра­щення медич­ного обслугову­вання місцевих мешканців.
    Нещодавно дві такі сучасні «швидкі» направлено до станцій екстреної медичної допомоги, які знаходиться на базі Дубівської РЛ № 2 та Усть-Чорнянської міської лікарні.
    Що стало важливою подією не лише для медичних працівників, а й мешканців даних населених пунктів. З приводу чого в ці заклади навідались голова Тячівської державної адміністрації Василь Дем'янчук, начальник відділу охорони здоров'я Іван Фабрицій, начальник станції екстреної медичної допомоги Тячівського району Ірина Тиводар, обласний депутат Василь Федурцьо.
    Дані автомобілі швидкої допомоги марки Citroen Jumper придбано за рахунок коштів позики Світового банку та співфінансування з обласного бюджету в рамках реалізації проекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», який триватиме до 2020 року.
    А те щоб їх було доставлено у гірські села посприяв і клопотав перед обласним керівництвом депутат Закарпатської облради і меценат Василь Федурцьо.
    Як розповіла начальник станції екстреної медичної допомоги Тячівського району Ірина Тиводар, швидкі карети оснащені відповідним обладнанням, де є дефібрилятор, монітор, кардіограф, дихальний апарат з кисневим балоном тощо. Що забезпечить надання невідкладної медичної допомоги та проведення реанімаційних заходів мешканцям гірських населених пунктів.
    Начальник відділу охорони здоров'я РДА Іван Фабрицій наголосив, що на сьогодні робиться чимало для матеріально-технічного забезпечення та осучаснення станції. І дуже б хотілося, щоб із запровадженням реформ у галузі охорони здоров'я її було доведено до європейського рівня як і медицину загалом.
    Звертаючись до присутніх, голова Тячівської державної адміністрації Василь Дем'янчук підкреслив , що на сьогодні обласне керівництво в особі губернатора Геннадія Москаля приділяє особливу увагу розвитку гірської глибинки Тячівщини.
    За останній чимало робиться для покращення інфоаструктури доріг, будівництва берегоукріплень, функціонування соціальних закладів, відродженні культури і народних традицій тощо.
    - Отримання таких сучасних, високопрохідних автомобілів екстреної медичної допомоги - це вагомий внесок в онов­лення автопарку санітарних машин нашого ра­йону, з метою покращення медичного об­слуговування населення, - сказав Василь Юрійович.
    А те наскільки вони є потрібними для гірської глибинки підтвердили головний лікар Дубівської РЛ №2 Микола Бігунець та головний лікар Усть-Чорнянської міської лікарні Віктор Рішко, голова ради Петро Костяк. І відтак висловили вдячність всім, хто посприяв аби "швидкі" були надані саме для мешканців цих віддалених сіл.
    Приємною несподіванкою для учасників цього торжества стало привітання духового оркестру Усть-Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст. на чолі з керівником Бейло Кольчаром.
    До речі Усть-Чорнянській лікарні надано ще й автомобіль марки "Нива" і за доброю християнською традицією транспортні засоби було освячено місцевим священослужителем.
    Тож медики та працівники міської лікарні високо оцінили такий подарунок. Адже "Нива" для гірського регіону, це перш за все, цей автомобіль, завдяки своїй підвищеній прохідності зможе доїжджати до пацієнтів у найвіддаленіші куточки. Та й загалом нова «швидка» для медичного закладу - це великий плюс, а для пацієнтів - можливість своєчасно отримати лікарську допомогу.
    Любов Немеш

скачать dle 11.3