• Новини / Актуальне / Суспільство

У Буштині відкрили оновлений пам’ятний камінь Томашу Масарику

Сьогодні у селищі Буштино відбулася урочиста подія з нагоди відкриття оновленого пам'ятного каменя першому президенту Чехословацької Республіки, філософу та політичному діячу Томашу Гаррігу Масарику. Його встановили у парковій зоні, біля Буштинської гімназії-інтернату.

У даному заході  взяли участь керівництво районної та селищної влади, представники ОДА, громадськість селища, представники місцевих русинських організацій, педагоги та учні гімназії.
    Зокрема голова голова Тячівської РДА Василь Дем'янчук, заступник голови районної ради Василь Кушілко, начальник Департаменту житлового-комунального господарства,  будівництва та інфраструктури  Закарпатської ОДА Едуард Маляр,  депутат Закарпатської облради  Іван  Куцина та ін.
    З вітальним словом до присутніх звернувся селищний голова Іван Паш, який коротко розповів про історію встановлення даного історичного знаку, який до речі вже стояв на цій вулиці у 1928 році ще за життя  Томаша Масарика.
    Перший чеський президент не раз відвідував Буштино. Приїжджав на відкриття деревообробної фірми «Нашицька» у 1922 році, де згодом виник потужний лісокомбінат. А також  та двічі на початку 30-х років, коли  відкривав корпус початкової школи, який існує і по сьогодні, і так званий «чеський» мікрорайон та культурний центр «Касино» з бібліотекою та гуртками народної творчості.
    У 1939 року камінь  було частково зруйновано і вивезено у віддалену частину селища. Завдяки громаді цьогоріч історичну пам’ятку відреставрували і встановили у рекреаційній зоні селища.
    До присутніх також звернулись  голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук та директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр, привітали педагогів гімназії з наступаючим святом.
    Почесними грамотами ОДА були нагороджені керівник хореографічного колективу Буштинської гімназії-інтернату «Квіти Карпат» Олеся Кепіч та Подякою ОДА –  член Спілки русинських письменників Закарпаття Іван Бузаш.
    З музичним вітанням виступили вихованці Буштинської гімназії-інтернату - танцювальний колектив  «Квіти Карпат» та учасники художньої самодіяльності навчального закладу.
    За доброю традицією   камінь освятив священик греко-католицького храму Буштина о.Ярослав Апацький.

Як наголосили ініціатори відноволення  пам'ятного знаку , дана подія сприятиме розвитку культурних та економічних відносин між Україною, Чехією і Словаччиною. І слугуватиме  прикладом того як потрібно пам'ятати і зберігати  історію рідного краю.
    Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3