• Новини / Заходи / Головне

У Тячеві відзначили День захисника України

Сьогодні в районному будинку  культури відбулися урочисте зібрання з нагоди Дня захисника України, яке відзначається в нашій державі 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці та День  Українського козацтва.

Участь у святковому заході взяли:  керівництво району  та міста, учасники АТО та бойових дій Тячівщини, батьки й рідні загиблих героїв, волонтери, представники громадськості.
             Захід розпочався урочистим звучанням Гімну України, після чого відбулося покладання квітів до пам'ятника Героям небесної сотні, воїнам-визволителям, погруддю Степану Вайді. Його здійснили представники Тячівської районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, громадських організацій «Патріот»  і «Мама учасників АТО».
             Відтак ведучі Михайло Рудик та Олеся Лунгу запросили до слова голову Тячівської райдержадміністрації Василя Дем'янчука. Керівник району найперше подякував усім військовослужбовцям, які стали на захист територіальної цілісності країни. І хто ціною власного життя, боронив мир і нашу незалежність.Тож  звернувся  з словами вдячності до присутніх у залі батьків та рідних загиблих Героїв, які віддали за нашу країну найцінніше  - своє життя.
             Боротьба за незалежність України продовжується і зараз. На Донеччині  і Луганщині на превеликий жаль гинуть наші воїни української армії та патріоти- добровольці. Серед загиблих на війні– наші земляки: Шимон Олександр, Цірик Володимир із с.Углі, Дурунда Павло, Бертолон  Віталій селища Буштино, Козичка Роман з районного центру.
              Зранені душею і тілом  повернулись додому наші земляки, і багатьох  наздогнала невблаганна смерть. Пішли у вічність: Сергій Панько - з Тячева, Анвар Оразбаєв – з с.Лази, Василь Тяско – з селища Буштино, Микола Федоришинз селища Дубове, Василь Тиводар – з села Бедевля, Микола Менджул – з села Руська Мокра.
          Трагедія родин загиблих земляків – це трагедія нашого району, держави. Тому так зворушливо прозвучалирядки віршів нашого земляка з Углі –Михайла Стана, які поет присвятив своїм односельчанам - Михайлу Шімону та Володимиру Цірику та всім відважним воїнам-захисникам. Літературно-вокальну композицію «Нездійснена мрія» представив ансамбль викладачів Углянської дитячої школи мистецтв та юний декламатор Яна Апшай.  Також дівчина прочитала ще один вірш Михайла Стана про Володимира Цірика «Оса» - такий був позивний у загиблого героя. Відтак присутні у залі вшанували пам'ять славних синів України  хвилиною мовчання.
            Також з вітальними промовами з нагоди свята виступив голова районної ради Василь Каганець,секретар Тячівської міської ради Іван Кричфалушій,  районний військовий комісар Ігор Тищук,  учасник бойових дій Петро Холодян.
            Похвальними грамотами та подяками Тячівської РДА, районної та міської ради  було нагороджено учасників АТО і працівників райвійськкомату, районного відділу поліції, які несли службу на сході нашої країни. На виконання Указу Президента України Петра Порошенка учасникам АТО та рідним і близьким загиблих героїв вручено відзнаки Глави держави «За участь в антитерористичної операції». Також від громадської організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій волонтери району отримали відзнаки за благодійнність і підтримку АТО.

Для учасників зібрання працівники культури підготували святковий концерт. Музикальними номерами вітали захисників України солісти: Олеся Лунгу, Яна Заяць(викладач Нересницької ДШМ), народне вокальне тріо районного будинку культури, вокальний дует викладачів Нересницької дитячої школи мистецтв у складі Алли Горзов і Тетяни Гадайчук, зразковий танцювальний колектив Буштинської школи- інтернату (керівник-Олеся Кепіч) і театр «Шарж» з м.Ужгород.
    Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3