• Новини / Заходи / Освіта / Головне

Кричівській школі виповнилось славних 200 років!

2017 рік став ювілейним для Кричівської ЗОШ І-ІІІ ст., всіх її педагогів і вихованців різних часів. Заклад відзначив 200 років з часу свого заснування.

Школа була заснована ще за часів Австро-Угорщини в 1817 році. З того часу вона працювала регулярно і ніколи не закривалася. За цей період тут навчалось 20 поколінь учнів і працювало 7 поколінь вчителів та в різний час її очолювало 12 відомих директорів.
    При відкритті нової школи з 1914 по 1917 рік було організовано один клас-комплект і працював один вчитель. Початкова школа почала працювати з 1940 рік. В перший рік роботи школи нараховувалось 65 учнів. Писали на таблицях білими олівцями. В 1929 р. працювала господарська школа (майстерня). У 30-тих роках минулого століття розпочалося будівництво першого корпусу школи чехами, яке збереглося і до сьогоднішнього дня. Семирічка була організована в 1940 році. В 1958 році при школі було відкрито шкільний інтернат на 20 осіб. На сьогодні школа є загальноосвітньою, складається з трьох будівель, які прийняті в експлуатацію 1907 році, 1976, 1985 році. Тут працює 58 педагогічних працівників та навчалося 371 учень.
    З нагоди 200 ювілею відбулося урочисте святкування, на яке зібралися кричівці, для кого школа є рідною домівкою. Адже як би не змінюватися покоління учнів та вчителів, вона завжди залишається тією щасливою країною дитинства, яка запам'ятовується на все життя. Тож так приємно було зустрітися знову в колі дружньої родини, згадати шкільні роки і поринути в приємні спогади минулого.
    А розпочалося дійство відкриттям меморіальної дошки в честь ювілейної дати, яке здійснили дирекція і колишні випускники щколи. Після чого в актовому залі відбувся святковий концерт та урочистості.
    Найперше з словами привітань до присутніх звернулася директор Надія Стойка, яка подякувала всім, хто навідався на ювілей. І зокрема меценатам, які постприяли в його організації і завжди допомагають навчальному закладу. Керівник закладу також висловила вдячність голові Тячівської райдержадміністрації Василю Дем'янчуку за наданий музикальний центр і постійну підтримку з боку керівництва району в матеріально-технічному забезпеченні закладу. А також районному депутату Василю Стойці та депутату Закарпатської облради Петру Голубці за сприяння у вирішенні нагальних проблем школи.
    Відтак колектив школи та директора, кращих вчителів було нагороджено грамотами та подяками Тячівської РДА, районної ради, управління освіти РДА.
    З словами привітань до присутніх звернулися колишні учні школи - депутат Тячівської райради Василь Стойка, секретар Тячівської райради Іван Кричфалушій, лікар Углянської ДЛ Ольга Стан, учасник АТО Поп Віталій та ін. Спогадами про роботу й навчальний процес поділилися колишні директори та вчителі школи. А найбільше порадували присутніх у залі вихованці та педагогічний колектив, які підготували і показали цікаву музикально- розважальну програму і флеш-моб.
    І як було влучно зауважено під час цього феєричного дійства школі є чим гордитися і що показати. Адже все що тут пережито, що зроблено і що залишено після себе – це вже історія школи. А її нові сторінки вже пишуть сучасники і творитимуть майбутні покоління.
    Любов Немеш, прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3