• Новини / Заходи / Головне

У Тячеві відбувся жалобний мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів

25 листопада у Тячеві, на площі перед районним будинком культури зібрались представники місцевої влади, райдержадміністрації, районних служб, установ та організацій, щоб вшанувати  пам'ять невинних жертв найстрашнішого в історії людства Голодомору 1932-1933 років.

Серед учасників дійства - в.о. голови Тячівської райдержадміністрації Михайло Полажинець, керівник апарату Богдан Макусій,  заступник голови районної ради Ігор Грабар, перший заступник міського голови Іван Клебан та заступник Тіберій Мийсарош та ін.
    На сцені звучали мелодії у виконанні інструментального оркестру викладачів ДШМ району (керівник Едіта Петер). Відтак вихованці гуртка Тячівського ЦДЮТ літературною композицією розповіли про жахливу трагедію в історії України ХХ століття.
    Вагомого приводу для Голодомору 1932-1933 років не було. Влада СРСР запровадила його штучно, проводячи примусові хлібозаготівлі. Відповідно до яких кожен селянин повинен був здавати певну норму зерна. У селян, які не могли здати цю норму, забирали всю худобу та іншу їжу. Дороги у великі міста були перекриті, а тих, хто намагався прорватися, розстрілювали на місці. Така політика продовжувалася протягом 17 місяців.
     За весь час Голодомору загинуло близько 4 мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців, трохи менше 5 відсотків росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років. Проте точних даних про кількість жертв немає тому, що всі документи були відразу ж знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 2 мільйонів до 10.
    В знак глибокого смутку та вічної пам’яті про невинно загиблих українців учасники мітингу  запалили поминальні свічки та поклали їх поруч викладеного з лампадок хреста.
    За світлу пам'ять та спокій душ замучених голодом українців помолилився  священнослужитель Свято - Покровського храму м. Тячів, протоієрей Василь Челленяк.  Відтак очолив панахидуза загиблими в роки Голодомору священик Тячівської греко-католицької церкви о. Василь Ворохта.
    Також всі бажаючі мали можливість ознайомитись з матеріалами тематичної виставки, яку підготувала Тячівська районна бібліотека для дорослих та виставку картин вихованців ДШМ.
    Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.

скачать dle 11.3