• Новини / Охорона здоров'я / Головне

Обговорено питання функціонування дільничних лікарень Тячівського району

28 листопада в Тячівській районній раді відбулася нарада з головними лікарями дільничних лікарень та головами місцевих рад, на території яких вони розташовані.

Приводом для зібрання у такому форматі стало обговорення ситуації щодо подальшого функціонування даних закладів, у зв'язку з впровадженням медичної реформи.
    Участь у нараді  взяли:  голова райдержадміністрації Василь Дем'янчук, голова районної ради Іван Фабрицій  та заступник голови Ігор Грабарь, начальник  фінансового управління В'ячеслав  Стойка та ін.
    -  Ми зібрались,  аби прийняти виважене  рішення з урахуванням тих обставин, що склалися стосовно роботи дільничних лікарень і готові вислухати всі ваші  слушні пропозиції, - звернувся до присутніх  Василь Дем'янчук.
    Іван Фабрицій розповів, що в рамках проведення медреформи з нового року дільничні лікарні відноситимуться до вторинного рівня і більше не будуть фінансуватися з місцевих бюджетів. Тому треба виробити механізм їх подальшого функціонування, щоб зберегти потенціал цих закладів , уникнути звільнень та втрати ліжкомісць, яких на сьогодні більше 700.  Тим самим попередити соціальну напругу, яка може виникнути. Також до кінця року необхідно провести розмежування первинного та вторинного рівня медичної допомоги.
    Як зазначив  В’ячеслав Стойка на сьогодні поки що на законодавчому рівні не визначено чіткого механізму фінансування дільничних лікарень у 2018 році, про що стане відомо після прийняття Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік».
    Відтак присутні обговорили питання  подальшого  структурно-організаційного та фінансово-економічного функціонування дільничних лікарень , а також створення Центру первинної медико-санітарної допомоги.
    Свої міркування з приводу цього  висловили голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту населення, головлікар Тереблянської ДЛ Михайло Даруда, головні лікарі Тячівської РЛ №1 Федір Яринич, Дубівської РЛ №2 – Микола Бігунець, Нересницької ДЛ – Степан Бедевельський та ін.
    В результаті обговорення вирішили утворити робочу групу для напрацювання  пропозицій і вирішення даного питання.
    Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3