• Новини / Заходи / Охорона здоров'я

Керівництво району зустрілось з лікарями-стоматологами

28 листопада у Тячівській райдержадміністрації відбулася зустріч керівництва району з лікарями - стоматологами державних закладах охорони здоров'я та керівниками цих лікарень .

Провели нараду голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук та голова районної ради Іван Фабрицій. Головне питання, яке розглянули присутні - це реорганізація стоматологічної служби в рамках проведення медичної реформи, яка нещодавно стартувала в Україні.
    Як зазначив Василь Дем'янчук на сьогодні продовжується розмежування первинного та вторинного рівня надання медичної допомоги. Стоматологічна служба переходить на вторинний рівень і вже не зможе фінансуватися як раніше з місцевого бюджету.  Тому на останній сесії районної ради було прийнято рішення про створення комунального закладу "Тячівська районна стоматологічна поліклініка Тячівськоїрайонної ради "  та затверджено  Статут. Це буде окремий лікувально-профілактичний заклад, до якого входитимуть всі стаціонарні стоматологічні кабінети розташовані в приміщеннях амбулаторій загальної практики сімейної медицини. На сьогодні вони налічують 110 ставок, з яких 70 - це лікарі. Втім, рано чи пізно медицина стане страховою, тобто платною і . Але на перехідний період потрібно максимально зберегти існуючу мережу без зменшення обсягу і доступності стоматологічних послуг для населення.
    Більш детально про подальше функціонування  стоматологічної служби розповів голова районної ради Іван Фабрицій. Він зокрема відмітив, що питання її  реорганізації неодноразово розглядалося ще попереднім керівництвом району. Створений комунальний  заклад об’єднає усіх стоматологів району, які залишаться на своїх робочих місцях. «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» буде складатися з двох частин: звичайна стоматологічна поліклініка з усіма підрозділами (терапія, хірургія, рентгендіагностика  тощо) та госпрозрахункове стоматологічне відділення, яке за відповідну оплату  надаватиме весь спектр медичної допомоги. А вартість послуг для пільгової категорії населення буде відшкодовувати згідно прийнятого на державному рівні механізму.
    Відтак присутні на нараді лікарі - стоматологи обговорили організаційні та юридичні аспекти переходу в комунальний заклад та основні напрямки подальшої роботи.
    Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3