• Новини / Актуальне / Головне

МОСКАЛЬ: «УСІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ЗАКАРПАТТЯ ПРАЦЮВАТИМУТЬ У ЗВИЧАЙНОМУ РЕЖИМІ ЗА ВИНЯТКОМ ТИХ, ЩО ЗАКРИТІ НА КАРАНТИН»

Область має мінімальну залежність від газу, тому припиняти роботу об’єктів освіти немає жодної необхідності

– Закарпатська область не зупинятиме роботу освітніх закладів через нестачу газу в зв’язку з невиконанням «Газпромом» своїх зобов’язань, – заявляє Геннадій Москаль. – По-перше, наша область споживає найменше газу в Україні, а частина Закарпаття взагалі негазифікована. По-друге, споживачами майже 85 відсотків газу, що використовується в області, є населення. Бюджетні установи та організації (у тому числі освітні об’єкти) споживають усього-на-всього 5,3 відсотків газу. По-третє, централізованого теплопостачання (типу теплокомуненерго) на Закарпатті немає давним давно, і в цьому смислі наша область є прикладом для всієї України. По-четверте, за останні роки, виконуючи доручення уряду, ми перевели купу соціальних об’єктів на альтернативні види опалення (насамперед дрова), оскільки знали, що Росія в будь-який момент може прикрутити газовий вентиль, як робила це вже неодноразово.
    А тому на Закарпатті ніякого припинення роботи освітніх закладів у зв’язку з нестачею газу не буде за винятком тих районів, де рішенням комісій введено карантин через гострі респіраторні вірусні інфекції. На сьогодні карантин введено в Ужгороді та Ужгородському районі, в Берегові та Берегівському районі, а також у Свалявському районі.скачать dle 11.3