Розпорядження голови ОДА "Про навігацію на водних об’єктах області

2018-05-22 09:45:15
                                   голови Закарпатської обласної державної адміністрації
16.05.201                                                     Ужгород                                              № 309
                                             Про навігацію на водних об’єктах області
Відповідно до статей 6 і 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, Водного кодексу України, рішення обласної ради від 12 березня 2008 року № 492 „Про Правила користування маломірними (малими) суднами на водних об’єктах Закарпатської області”, з метою упорядкування використання та забезпечення руху плавзасобів, попередження нещасних випадків із людьми на воді:
1. Відкрити навігацію для маломірних суден, інших плавзасобів                     із 20 травня 2018 року.
2. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам та пропонувати виконавчим органам об’єднаних територіальних громад довести до відома власників маломірних суден, що згідно із Правилами користування маломірними (малими) суднами на водних об’єктах Закарпатської області, затвердженими рішенням обласної ради від 12 березня 2008 року № 492 (далі – Правила), експлуатація та стоянка суден, інших плавзасобів, які не зареєстровані, не пройшли технічний огляд, без нанесених бортових номерів на водних об’єктах області забороняється.
3. Рекомендувати групі водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області до відкриття сезону відпочинку на воді привести рятувальні засоби на водних об’єктах області у відповідність з вимогами Типових правил охорони життя людей на водних об’єктах України.
4. Пропонувати:
4.1. Керівникам підприємств, організацій та установ, що мають бази відпочинку на річках, озерах, водоймах області, до відкриття сезону відпочинку облаштувати стоянки для маломірних (малих) суден, інших плавзасобів відповідно до Правил для щорічного огляду з метою одержання дозволу на експлуатацію в управлінні Укртрансбезпеки у Закарпатській області (вул. Гойди, 8, м. Ужгород, 88000, тел. (0312) 612113, тел./факс (0312) 612151).
4.2. Юридичним і фізичним особам, які використовують водні об’єкти області, в установленому порядку зареєструвати, перереєструвати плавзасоби та провести заміну на безстрокові суднові білети, у яких закінчився термін дії,                        у відділі надання адміністративних послуг управління Укртрансбезпеки                     у Львівській області (проспект В. Чорновола, буд. 57, 4 поверх, м. Львів, 79020, з поміткою (водний транспорт), тел. 0963887520).
4.3. Управлінню Укртрансбезпеки у Закарпатській області:
забезпечувати контрольно-наглядову діяльність інспекторського складу за дотриманням належного рівня безпеки та попередження аварійності засобів водного транспорту на водних об’єктах області;
здійснювати постійний контроль та нагляд за дотриманням базами стоянок маломірних (малих) суден вимог безпеки судноплавства, зокрема щодо наявності спеціально обладнаних причалів для висадки та посадки пасажирів, справності навігаційних та метеорологічних пристроїв, знаходження у працюючому стані та у постійній готовності рятувальних суден.
5. Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації забезпечити оприлюднення цього розпорядження через друковані та електронні засоби масової інформації.
6. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам та пропонувати виконавчим органам об’єднаних територіальних громад про виконання цього розпорядження поінформувати департамент інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації до 15 червня 2018 року.
7. Департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації узагальнену інформацію подати облдержадміністрації до 17 липня 2018 року.
8. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Голова державної адміністраціїГ.  Москаль