• Новини / Актуальне / Головне

В Углі освячено меморіальну дошку та пам’ятник легендарному бійцю Володимиру Цірику - "Оса" (фоторепортаж)

Сьогодні в селі Угля відзначили річницю загибелі 23-ох річного командира 9 роти 3-го батальйону 93 окремої механізованої бригади,  старшого лейтенанта Володимира Цірика. З цієї нагоди відбулося освячення меморіальної дошки, яку встановлено на обеліску слави та пам'ятник на могилі героя.

На скорботне віче, яке відбулося  у сквері біля будівлі сільської ради, зібрались рідні, приїхали бойові побратими, учасники бойових дій Тячівщини, волонтери, друзі загиблого бійця, представники влади, депутати, місцеві мешканці.
    Розпочалося дійство звучанням Гімну України, відтак ведучий Михайло Рудик розповів історію життя та загибелі нашого земляка.
    Народився Цірик Володимир Миколайович 13 червня 1993 року. У 2000 році  пішов до Углянської  школи.У 2010 році  вступив до Мукачівського військового ліцею, а потім до Львівської  академії Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, яку закінчив достроково, і був відправлений на військову службу в АТО до 9-ї роти  3-го батальйону 93-ї окремої механізованої бригади , у званні лейтенанта Збройних Сил України.
     18 липня 2016 року при патрулюванні місцевості зі сторони нейтральної території група військовослужбовців 93-ї ОМБр була обстріляна ворожими силами противника, після чого зав’язався бій, внаслідок якого було поранено 3-х бійців. На евакуацію постраждалих було відправлено БМП, яка підірвалася на замаскованій противником протитанковій міні.
    Відтак внаслідок організованої незаконними збройними формуваннями провокації при близькому вогневому контакті загинув один з найбільш перспективних і талановитих офіцерів бригади – командир 9-ї механізованої роти старший лейтенант Володимир Цірик, добре відомий за позивним «Оса».. Та пам'ять про героя , який відав своє життя за мирне небо над Україною, навіки житиме в серцях рідних, близьких та знайомих йому людей.
    І нагадуванням всім нам про захисника України стане меморіальна дошка, з якої відтепер він назавжди зустрічатиме і проводжатиме своїх земляків. До речі її встановлено поруч з меморіальною дошкою ще одного загиблого військового з Углі - Олександра Шимона.
     Відтакпочесне право відкрити пам’ятний знак воїну, який виконував обов’язок перед Батьківщиною в зоні АТО під супровід пісні "Плине кача"  було надано батькам Володимира,  військовим побратимам, представникам влади.  Після цього учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання всіх мужніх  героїв, які загинули, відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України.
    Надалі учениця місцевої школи Яна Апшай   прочитала поетичний твір земляка Михайла Стана «Тобі, воїне…» Талановитий односельчанин написав іще один вірш для Володимира Цірика. На прохання мами героя колектив  викладачів Углянської дитячої школи мистецтв поклав його на музику і виконав  пісню «Нездісненна мрія». До речі зворушливі поетичні рядки Михайло Стан посвятив і загиблому в зоні АТО Олександру Шимону, їх також викорбувано на меморіальних дошках та пам'ятниках загиблим землякам.
    Надалі учасники зібрання поклали до меморіальної дошки квіти. Після чого низький уклін та  слова вдячності матері загиблого героя Світлані Бокоч висловили перший заступник голови Тячівської РДА Михайло Полажинець та  Углянський сільський голова Валерій Феєр.
    Надзвичайно зворушливо прозвучала розповідь про останній бій офіцера Оси від заступника командира добровольчого батальйону ОУН  Василя Спанчака, який більш, ніж два роки воював з 7 і 9 ротою 3 батальйону 93 бригади. Коли Володимир уже був тяжко поранений і дізнався що  вороги оточують, попросив щоб йому дали автомат. Та цей час зброю забрав інший боєць. І тоді він витягнув пістолет, перезарядив, поклав собі на груди і сказав: «Я тим уродам не здамся»...
    Вшанувати пам'ять нашого земляка прийшла відома волонтерка – «Мама Пісків» Євдокія Степанівна яка в зоні АТО берегла його як рідного сина. Виступаючи перед присутніми вона наголосила що Володя був справжнім патріотом рідної країни відважним бійцем і легендою 93 роти. Таких як він більше не буде... Тому ім'яВолодимира «Оса»  навічно житиме у серцях побратимів 93 бригади .  І вже зовсім скоро на його честь там відкриють ще один пам’ятник та меморіальну плиту.
    Також Степанівна вручила пані Світлані почесну відзнаку Всеукраїнського громадського жіночого руху «За вільну Україну» – «Орден матері бійця АТО». Таку відзнаку вручено першій в Україні матері загиблого в неоголошеній війні з російським агресором бійця.
    Світлана Бокоч щиро подякувала всім присутнім, хто прийшов на скорботне віче ще раз згадати її сина і  підтримував цей нелегкий рік.
    Відтак місцеві священики освятили меморіальну дошку та відслужили панахиду за загиблим. Після чого всі присутні пройшли  колоною до цвинтаря, на могилу Володимира  Цірика,  де відбулося освячення  пам'ятника герою.
     ... Пам’ять…Така нетлінна і вічна…. Пам’ять про  нашого земляка, який відав своє життя за мирне небо над Україною легендарного  бійця Володимира Цірика (Оса)  навіки житиме в наших серцях.
    Любов Немеш, прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3