• Актуальне / Заходи / Головне

Ліквідація захворювання дикого кабана на АЧС та несакціонована торгівля: основне на засіданні протиепізоотичної комісії при Тячівській РДА

У середу, 13 вересня, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тячівській райдержадміністрації за керівництвом голови комісії, першого заступника голови РДА Михайла Полажинця.
      Також за участю членів комісії, запрошених керівників та головних мисливцезнавців Мокрянського та Брустурянського ДЛМГ, голови РО УТМР, заступника начальника Тячівського ВНП та начальника РУ ДНСН.
     На порядку денному питання, які стосувалися стану виконання заходів щодо ліквідації захворювання дикого кабана на африканську чуму в урочищі «Яновець» та щодо стану несанкціонованої торгівлі тваринами, тваринницькою продукцією та харчовими продуктами на території району.
      Виходячи з питань, головний спеціаліст Тячівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, зазначив, що в липні місяці було знайдено труп дикого кабана, за результатами експертизи якого було виявлено збудних африканської чуми свиней. Рішенням ДНПК при Тячівській РДА 25.07.2017 на урочище «Яновець» накладено карантин та оголошено неблагополучним. Проте, проводились обстеження лісо-мисливських угідь,  за даний період хворих та підозрілих тварин не виявлено. Відтак, рішенням комісії затверджено завершити карантин в ур. Яновець.
      Щодо ситуації з несанкціонованої торгівлі тваринами та продукцією було повідомлено, що реалізація живих тварин на території району повинна здійснюватися на зареєстрованому тваринницькому ринку с. Нересниця, а відбувається ще на місцях стихійної торгівлі в Тячеві, Тересві,Нижній Апші та біля села Теребля. Зазначено, що умови торгівлі не відповідають вимогам ветеринарно-санітарних заходів, реалізація здійснюється, як правило без наявності у продавців супровідних ветеринарних документів. Крім цього, на околиці смт. Тересва, біля магазину «Розмарин» та в центрі селища, в Нересниці біля речового ринку здійснюється неконтрольований продаж м’яса, молока та харчових продуктів домашнього виробництва, адже основним джерелом можливого занесення збудника АЧС на територію району є дана продукція. Така ситуація щодо безконтрольованої торгівлі становить безпосередню загрозу для здоров’я і життя людей та може призвести до масових отруєнь.
     Відтак, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Тячівській РДА прийняла ряд рішень для якнайшвидшу зміну ситуації.
                                                                                                  Прес-служба Тячівської РДА
    скачать dle 11.3