• Актуальне / Заходи / Охорона здоров'я

Начальник відділу охорони здоров’я Тячівської РДА Іван Фабрицій взяв участь у всеукраїнській нараді з питань розвитку сільської медицини за участі Президента України

За ініціативи та за участі Президента України, 11 вересня, у Києві відбулась всеукраїнська нарада  з питань організації якісної і доступної медицини в сільській місцевості.

Начальник відділу охорони здоров’я Тячівської райдержадміністрації Іван Фабрицій у складі делегації Закарпатської області взяв участь в нараді з питань розвитку сільської медицини та впровадження медичної реформи.
     У заході брали участь представники Верховної Ради України та Уряду, голови територіальних громад, начальники департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, головні лікарі з усіх областей України, очільники благодійних фондів, члени громадських організацій.
     За його словами, Президент Петро Порошенко  висловив переконання, що держава має докласти максимум зусиль для поліпшення рівня медицини на селі і прискорення реалізації відповідної програми. Зазначивши на нараді, що Україна є не лише однією з найбільших за площею країн Європи, а й країною, де найбільша частина населення проживає у сільській місцевості – 33%. Адже, третина українського народу проживає у сільській місцевості.  При цьому, Президент підкреслив, що рівень медичних послуг є абсолютно незадовільним. Підвищення якості первинної медичної послуги у сільській місцевості має величезний запит у суспільстві
         На нараді з презентацією Проекту Ініціативи Президента України якісної та доступної медицини у сільській місцевості виступила Радник Президента Марія Гайдар. Вона наголосила, що завдання реформи полягає в наближенні медичної допомоги до всіх мешканців сільської місцевості, долучення лікарів до роботи в селах, об’єднанні їх роботи з діючою системою фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів. Проект реформи передбачає єдину систему 3-ох рівнів: первинна медико-санітарна допомога в селі, центральні районні поліклініки та фахівці обласних лікарень і медичних університетів.

скачать dle 11.3