• Актуальне / Інформують рятувальники / Головне

У Тячівській РДА обговорили заходи з ліквідації наслідків паводку

Сьогодні, (18.12.2017) у Тячівській райдержадміністрації відбулось засідання районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з приводу визначення масштабів та ліквідації наслідків повені в Тячівському районі. Пройшло засідання під керівництвом заступника голови державної адміністрації, голови комісії Віктора Погара, за участі завідувача сектору з питань цивільного захисту населення Василя Бокотея та інших членів комісії, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, служб, установ та організацій району.

Під час засідання комісії розглянуто першочергово питання підтоплення Тячівщини, у зв’язку з надзвичайними подіями починаючи з 16 грудня поточного року. Як зазначає, начальник Тячівського міжрайонного управління водного господарства Сергія Стойка штормове попередження щодо підняття рівню річок було оголошено ще за 10 (!) діб до підтоплення. У зв’язку, 16 грудня критична ситуація почалася у селі Вонігово, де замість дамби був прорив, внаслідок чого більшість домогосподарств та будинків підтоплено. Проте, на даний момент розроблено проект щодо відновлення та укріплення цієї частини дамби.
        Зазначається, що ще в 2016 році Тячівським УМВГ проводилися відповідні роботи для розчистки русла р. Теребля, поруч з проривами, відтак в листопаді того ж року відбувся паводок, що підтвердив якість та правильність цих робіт, адже село не було підтоплене. Але, цьогоріч не відбулися протипаводкові заходи, внаслідок чого, село охопив паводок – 110 домогосподарств та 27 будинків підтоплено ( збитку на кожен будинок – близько 10 тис. грн).Якщо детальніше характеризувати ситуацію по району , то підтоплено 52 підвальні приміщення – у Вонігові, Руському Полі, Углі, Округлій, Чумальові Зруйновано дерев’яний міст у с.Красна та с. Мала Уголька. Сергій Стойка зазначає, що в середу, 20 грудня, як вода піде на спад можливим стане обстеження русла річок та можливість початку превентивних заходів.
         Голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем’янчук, на засіданні звернувся до рятувальників з проханням якомога швидше ліквідувати наслідки стихії, поки погодні умови є сприятливими. Як відзначив очільник району, паводок завдав збитків у Тячівському районі і наразі вирішення даних питань є першочерговим для органів державної та місцевої влади.
       Наразі, санепідемслужбі дано доручення провести протиепідемічні заходи та дезінфекцію води в зонах підтоплення. Працівникам всіх інших служб, установ та організацій доручено здійснити необхідні заходи з ліквідації збитків, завданих паводковими водами в межах повноважень та наявних ресурсів.
      Варто зауважити, що на січень-лютий 2018 року прогнозується ще одна паводкова хвиля, проте, це звичайно ситуація для Закарпаття на цей період, адже спостерігається льодохід та потепління.
     Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3