Перший заступник голови Тячівської РДА Михайло Полажинець взяв участь в урочистостях щодо включення карпатських лісів до спадщини ЮНЕСКО

2018-01-25 15:45:55

Сьогодні, 25 січня, в Рахові,  перший заступник голови Тячівської райдержадміністрації Михайло Полажинець взяв участь у заходах, які, присвячені включенню нових українських ділянок букових пралісів і старовікових лісів до складу об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».
   Участь в заході взяли - директор Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди Віктор Клід, керівники національних природних парків та природних заповідників, директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак, науковий координатор процесу розширення Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні Василь Покиньчереда, національний координатор з природоохоронних питань Всесвітнього фонду природу WWF в Україні Богдан Проць, представник Міністерства культури України, місцевих органів влади та самоврядування тощо.

- Наші праліси є еталонами природного розвитку лісових екосистем, а також домівкою для рідкісних видів тварин та рослин, тому вкрай необхідно зберегти їх для наших нащадків. Дякуємо усім, хто займається цією клопіткою працею задля  збереження унікальних  старовікових букових лісів. – звернувся до присутніх, перший заступник голови Тячівської РДА, Михайло Полажинець.

Нагадуємо,  7 липня букові праліси та старовікові ліси Карпат та Поділля були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в рамках розширення об’єкта “Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”. Тепер він має назву “Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи” і охоплює не три країни, як раніше (Україна, Словаччина і Німеччина), а дванадцять – додані Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія, Словенія.
До об’єкта занесено такі українські лісові масиви: Ґорґани (заповідна зона – 753,48 га), Розточчя (384,81 га) Сатанівська Дача (212,01 га), Синевир – Дарвайка (1588,46 га), Синевир – Квасовець (561,62 га), Синевир – Стримба (260,65 га), Синевир – Вільшани (454,31 га), Зачарований Край – Іршава (93,97 га) та Зачарований Край – Великий Діл (1164,16 га), – повідомляється  на сайті ЮНЕСКО.
До 2017 року до складу транскордонного об’єкта “Букові праліси” входили лісові масиви Чорногора, Уголька – Широкий Луг, Свидовець, Мараморош, Кузій – Трибушани, Стужиця – Ужок.
Зульфія Бабаєва,
прес-служба Тячівської РДА