У Тячеві вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні: фото

2018-02-20 14:10:28

Сьогодні, 20 лютого, у Тячеві відбувся мітинг-реквієм, присвячений четвертій річниці найтрагічніших днів Революції Гідності та Дню Героїв Небесної Сотні. У зібранні взяли участь керівники районної та міської влади, депутати Закарпатської обласної ради, очільники силових структур, громадських організацій, духовенство, держслужбовці, військові, активісти, громадськість міста та району.
    Зокрема, голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук, голова Тячівської районної ради Іван Фабрицій, перший заступник міського голови  Іван Клебан, представники правоохоронних органів, громадських організацій, керівники та працівники районних установ, мешканці міста поклали квіти до пам’ятника Героям Революції Гідності. До присутніх звернулися – учасник революційних подій Віталій Бенчак та Володимир Гапун.
   Виступаючі закликали усіх змінюватись самим, пишатись тим, що ми є українцями, і з вдячністю згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому.
  Затим юні вихованці Тячівського ЦДЮТ прочитали тематичні вірші, а священнослужителі міста відслужили панахиду за загиблими.
  Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації