• Актуальне / Головне

У гірському Топчині нарешті буде нова асфальтована дорога (фоторепортаж)

Капітальний ремонт центральної дороги, на який чекали мешканці гірського румунського села Топчино майже двадцять років, викликав справжній фурор в населеному пункті.

Люди з великою увагою слідкують над його проведенням і не приховують своєї радості та задоволення. Тим більше, що дорожники  встеляють  нове якісне асфальтобетонне покриття.
    Як розповів сільський голова Олександр Опріш роботи розпочато декілька днів тому. Проводить їх ТОВ "Еліткомбуд" , директором якого є Іван Дудла за допомогою сучасної спеціалізованої техніки. Погода сприяє, тож робота кипить.  Оскільки дорога тут практично ґрунтова, то спочатку  її вирівнюють грейдером, потім засипають щебенем і відтак вселяють новим  асфальтом.
    Загалом у селі Топчино заплановано виконати два проекти за кошти районного та державного бюджету. . Це капітальний ремонт вулиці Центральної - від сільської ради до будинку 201, протяжністю 816 метрів, загальна кошторисна вартість якого складає  1445, 018 тис. грн..
    Наступний проект: від будинку 201 до номера 147,  протяжністю 745 метрів, загальна кошторисна вартість - 1452, 958, з яких 500 тисяч надано субвенції з державного бюджету.
    Однак як зауважив Олександр Юрійович цього поки що недостатньо аби повністю закрити питання оновлення даної дороги, яка сполучає Топчино з сусідньою Нижньою Апшою. Тож розглядається можливість продовжити капітальний ремонт в цьому напрямку
    Голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук , який навідався в Топчино з метою інспектування ходу виконання робіт, провів зустріч з активом села. Відтак люди висловили подяку керівництву району за сприяння в ремонті дороги на яку з нетерпінням очікували так багато років. Окрім того були висловлені й інші питання розвитку даного населеного пункту .
     - З новенькою дорогою село має зовсім інший вигляд, за що від громади наша щира вдячність, - акцентував сільський голова  Олександр Опріш.
    У спілкуванні з мешканцями голова райдержадміністрації  Василь Дем'янчук наголосив, що  цьогоріч на Тячівщині заплановано виконати чималий обсяг  робіт для оновлення інфраструктури доріг.  Для цього залучено значні кошти з місцевих, районного та обласного бюджетів,  фонду регіонального розвитку та з  перевиконання митних надходжень.
     Паралельно здійснюються капітальні та поточні ремонти на багатьох ділянках  в різних населених пунктах району. Наразі окрім Топчина роботи тривають і в сусідньому румунському селі Глибокий Потік. Після чого спецтехніку буде переміщено для оновлення доріг в Углянському та Тереблянському кущі.
     - Покращення дорожньої інфраструктури стане запорукою розвитку, рекреації,  бізнесу та інвестиційної привабливості нашого району. В тому числі й такого мальовничого села як Топчино, яке я впевнений має неабиякий туристичний потенціал, - завірив очільник Тячівщини.
    Любов Немеш, прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3