• Актуальне / Охорона здоров'я / Головне

Відбулося засідання медичної колегії при райдержадміністрації

Нещодавно відбулося засідання медичної колегії при відділі охорони здоров’я Тячівської райдержадміністрації під керівництвом начальника відділу Івана Фабриція та за участю головних лікарів медичних закладів району.

На порядку денному зокрема питання підсумку роботи закладів району за І півріччя, за яким спостерігається позитивна тенденція показників здоров’я населення та вчасне виконання регіональних програм.
      Щодо стану фінансової дисципліни в закладах охорони здоров’я за результатами  ревізій , проведених Державною фінансовою інспекцією в області порушень не було виявлено.
      Начальник інформаційно-аналітичного відділу Тетяна Лебедєва надала інформацію щодо демографічних показників у районі: народилось 926 дітей, померло 990 чоловік, з негативним приростом на даний момент залишаються ситуації в Дубовому, Нересниці, Тереблі, Нижній Апші, Буштині, Бедевлі, Вонігові, Солотвині, Тячівці, а позитивна динаміка спостерігається в Грушові, Калинах, Колодному, Красній, Ш.Луг та  Новобарові.
      Щодо структури смертності, у порівнянні з минулими роками найбільше випадків через хвороби системи кровообігу (608 випадків), наступні причини – новоутворення; симптоми та ознаки не класифіковано, смерть від старості; травми та отруєння та через хвороби органів дихання. За І півріччя 2017 року виявлено вперше  49 випадків туберкульозу легень, з них з деструкцією легеневої тканини виявлено 23. Злоякісних новоутворень виявлено 163, з них по селу 110, занедбаних візуальних пухлин 9 із 54, в т.ч. по селу 8 із 40.
      Щодо стану надання медичної допомоги дитячому населенню району та стан малюкової смертності за 6 місяців доповіла заступних головного лікаря з охорони материнства та дитинства Юлія Петейчук, дійшовши до висновку, що зменшилася кількість пологів та кількість запізнілих пологів, пологів в сідничному передлежанні. Стабільним  є показник партнерських пологів, пологів без втручань, також позитивним є показник зменшення пологів, ускладнених гестозами, екстрагенітальною патологією.
      Незважаючи на позитивну динаміку в окремих показниках роботи, є ряд проблемних питань. Моніторинг діяльності медичних закладів, стану здоров’я населення, природних втрат, свідчить про ряд питань галузі охорони здоров’я, що потребують вирішення.
       Іван Фабрицій дав позитивну характеристику закладам охорони здоров’я, які встиг відвідати під час робочого візиту. Тячівська районна  державна адміністрація переймається проблемами галузі, відчувається зацікавленість до вирішення проблем медицини, – акцентував Іван Іванович. Серед стратегічних напрямків діяльності охорони здоров’я є завершення  ремонтних робіт первинної ланки надання медичної допомоги населенню, розмежування первинної і вторинної ланок, заохочення разом із місцевою владою молодих фахівців різноманітними,  стимулами для закріплення їх у сільській місцевості, – інформував посадовець, подякувавши за потужний вклад у розбудову служби медичної допомоги в районі і пообіцяв особисту підтримку у вирішенні нагальних проблем.

скачать dle 11.3