• Охорона здоров'я

Обговорили формат лікарень інтенсивної допомоги на нараді керівництва Міністерства охорони здоров’я України

Нещодавно, в Києві, відбулася нарада керівництва Міністерства охорони здоров’я України, регіональних департаментів охорони здоров’я та головних лікарів. В нараді взяв участь і начальник відділу охорони здоров’я Тячівської райдержадміністрації Іван Фабрицій.

Обговорювали формат лікарень інтенсивної допомоги в рамках діяльності госпітальних округів. За словами, Івана Івановича в основі госпітального округу має бути визначена головна потужна лікарня інтенсивного лікування, яка повинна обслуговувати певну кількість населення й надавати інтенсивну медичну допомогу вторинного рівня із застосуванням технологій , прикладом якого є Тячівська районна лікарня.
       Головне завдання таких лікарень – надавати цілодобову стаціонарну інтенсивну допомогу як в екстрених, так і у планових випадках. У таких лікарнях мають бути відділення екстреної допомоги, травматологія, хірургія, пологове відділення, максимальні діагностичні можливості. Такі ЛІЛи мають бути й такими, щоб швидко надати допомогу й після інсультів, інфарктів, адже в Київській області надзвичайно високий рівень серцево-судинних захворювань. Решта лікарень, що знаходяться на території госпітального округу, мають бути не закриті, а  перепрофільовані таким чином, щоб там надавались інші види медичної допомоги. Наприклад, у рамках госпітального округу міські та районні лікарні, що розміщені поряд, не мають надавати однакові медичні послуги й тим самим дублювати функцію один одного, а мають сформувати лікарню планового, лікарню відновного лікування, а інші зробити реабілітаційним центром або хоспісом. Таким чином, однозначно мають бути збережені лікарні, робочі місця медичних працівників і забезпечувати населення всіма видами медичної допомоги.
       Межі та склад госпітальних округів будуть визначатись таким чином, щоб люди, які проживають на цій території, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в межах свого госпітального округу. Варто зазначити, що госпітальний округ стосується формування єдиного медичного простору вторинної ланки. І не стосується першого рівня (амбулаторії, ПМСД, поліклініки) та третього рівня. Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до ЛІЛу, що не повинен перевищувати 60 хвилин та бути еквівалентним радіусу зони обслуговування 60 км. Однією з вагомих вимог до створення лікарні інтенсивного лікування є відкриття на її базі стаціонарних відділень невідкладної допомоги (emergency department), а отже, нарешті, ми маємо шанс побачити в дії правило «золотої години», тобто доїзду машини швидкої допомоги за 60 хвилин із найвіддаленіших населених пунктів у межах госпітального округу..
     -  Неодноразово разом з керівництвом РДА, ОДА ми зверталися до Кабінету міністрів та депутатів Верховної  Ради для того, щоб створити госпітальний округ саме в Тячеві. Спільними зусиллями ми зможемо побудувати більш доступну та якісну систему охорони здоров ’я в Україні, на яку вже втомились чекати як лікарі, так і самі пацієнти, - зазначив Іван Фабрицій.
       Налаштованість на спільну продуктивну працю, підтримка медичної спільноти та представників регіонів засвідчують, що ми готові втілювати реформу та впроваджувати її на всіх рівнях.
      Прес-служба Тячівської райдержадміністрації
    скачать dle 11.3