• Заходи / Головне / Громадська рада

Відбулось чергове засідання Громадської ради при Тячівській райдержадміністрації

13 илипня  відбулося чергове засідання громадської ради при Тячівській райдержадміністрації, яке провів голова громадської ради Іван Фіцай за участі заступника Віталія Богдана, секретаря Наталії Сасин.

Насамперед учасники засідання сформували і затвердили склад комісій громадської ради. Відтак розглянули питання щодо забезпечення населення твердим паливом. Як було наголошено, у зв'язку з подорожчанням енергоносіїв більша частина населення переходить на альтернативні види палива, зокрема на дрова. Однак і вони на сьогодні на ринку дуже підвищились у ціні. Привіз однієї машини дров наразі не по кишені пересічним громадянам, що вже казати за малозабезпечену категорію населення.
    Тому надзвичайно важливим є забезпечення дровами цих людей, про що необхідно подбати заздалегідь. Також це стосується й учасників АТО, яким минулоріч їх було надано безкоштовно. Відтак голові райдержадміністрації рекомендовано обговорити і погодити організацію забезпечення населення дровами з керівниками держлісгоспів та суб'єктами господарювання  лісопереробної галузі.
    Наступним питанням, яке обговорили члени громадської ради, то це перспективи та ефективність будівництва міні-ГЕС  на території району. В ході дискусії учасники зібрання висловили своє бачення доцільності будівництва міні-ГЕС на річках району та обговорили роботу діючих таких станцій у селах  Красна та Лопухово. Відтак дійшли одностайної думки, що у вирішенні питання будівництва міні-гідроелектростанції у тому чи іншому населеному пункті району мають брати участь не тільки його мешканці, а й науковці, що проведуть дослідження з екологічної доцільності функціонування міні-ГЕС у селі, та члени Громадської ради. Також було зауважено, що  громада району має мати доступ до інформації про те, у яких населених пунктах заплановано спорудити міні-ГЕС та коли проходитимуть відповідні громадські слухання на дозвіл їх будівництва. Разом з тим, Громадська рада висунула  пропозицію перевірити роботу вже діючих електростанцій у районі.
    Також учасники зібрання затвердили план роботи Громадської ради на 2017 рік. А на завершення, під час обговорення питання «Різне», члени Громадської ради Іван Габор запропонував звернутися з проханням до  керівника РДА посприяти у наданні фінансової підтримки колишньому сільському голові Вільхівців Василю Шелембі, який нині втратив зір та потребує дороговартісної операції. Відтак було підтримано пропозицію за відповідне звернення до голови РДА.
    Прес-служба Тячівської райдержадміністрації