Іван Дем’янчук: Через дискусію – до спільного бачення

2017-07-11 20:03:10
Офіс реформ у Закарпатській області виходить на завершальну стадію аналізу перспективного плану, з урахуванням чергових пропозицій районів. Про план роботи на поточний тиждень говоримо із директором Офісу Іваном Дем’янчуком.- Чому так довго триває процес узгодження з районами?
- Причин є кілька. Перша, основна: ігнорування рекомендацій, визначених методикою, більшістю районів. Наступне: на останній селекторній нараді з представниками Мінрегіонбуду та Асоціації міст України було наголошено на тому, що Перспективний план необхідний не для проформи, кінцевим результатом має бути реальне об’єднання громад. Головне ж, що ці об’єднання мають відбутися на добровільних засадах…

- На якому етапі ми зараз перебуваємо?
- Як відомо, план Перспективного плану, підготовленого обласною адміністрацією, включав 38 громад. Нині, із врахуванням пропозицій від районів, ми можемо говорити про 47 центрів територіальних громад. Під великим питанням – ще 19. Саме їх має розглянути робоча група з реалізації заходів з добровільного об’єднання громад, створена при Закарпатській ОДА.

- У чому полягають питання?
- Це – невідповідність вимогам Методики.
Можете назвати конкретні приклади?
- Будь ласка. Ужгородський район запропонував 18 центрів! До прикладу: села Червоне, Тарнівці не мають школи 1-3 ступенів. Про яке якісне надання освітніх послуг ми можемо говорити? Адже наявність такого освітнього закладу – ключова позиція! У Воловецькому районі 5 шкіл 1-3 ступенів, а район пропонує 9 територіальних об’єднань. І це йдеться лише про один критерій!
- Який вихід?
- Цього тижня ми плануємо ініціювати зібрання робочої групи при Закарпатській ОДА. По кожній районній пропозиції експерти Офісу підготували свій висновок. Не виключаємо можливість запрошення на це засідання представників з районів. Ми спільно вислухаємо їхню аргументацію. Мушу нагадати: Перспективні плани прийняли більшість областей України. Як відомо, це – перший, стартовий крок до великого і системного процесу реформ в країні. І дуже прикро, що Закарпаття у ньому, наразі, «пасе задніх». Але ж мова не йде про змагання, чи не так? Тому маю надію, що через непростий процес дискусій ми дійдемо спільної позиції, затвердження перспективного плану обласною радою. І будемо рухатися далі!

Офіс реформ у Закарпатській області
Тячівська районна державна адміністрація
90500, Закарпатська область,
м. Тячів, вул.Незалежності 30
Електронна пошта
tyachivrda@carpathia.gov.ua
tyachivrdaua@ukr.net

Графік роботи
Пн-Чт: 08:00 - 17:15
П’ятниця - 08:00 - 16:00