• Актуальне / Суспільство / Головне

  Допомога при народженні дитини: кому, як і скільки


  Кому надається допомога?
  Допомога про народження дитини надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.
  Куди і коли звертатися за допомогою?

  Для отримання допомоги необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини. Проте, важливо знати, що звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше в призначенні допомоги відмовлять.
  Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного з батьків, якому ця допомога призначена, виплачується матері (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.
  Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу та індивідуальний податковий номер (ІПН). Крім того необхідно надати:
  • заяву одного з батьків (опікуна) з яким постійно проживає дитина, що складається за формою затвердженою Мінсоцполітики;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію рішення про установлення опіки – подають лише опікуни.
  Даний перелік документів є вичерпний.
  Умови припинення  виплати допомоги:
  • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • відмови отримувача від виховання дитини;
  • нецільове використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
  • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення його батьківських прав;
  • тимчасове влаштування дитини на повне державне утримання;
  • припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;
  • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
  • усиновлення дитини-сирота або дитини, позбавленої батьківського піклування;
  • смерті дитини;
  • смерті отримувача допомоги.
  Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу. Потрібно зазначити, що рішення про припинення є не кінцевим і виплату допомоги при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини і її усиновлення). Для цього особі що здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги до органу соціального захисту населення з письмовою заявою.
              У разі народження дитини під час перебування жінки у слідчому ізоляторі або установі виконання покарань адміністрація ізолятора або установи у 10денний строк після отримання заяви матері про призначення допомоги при народженні дитини подає її заяву і копію свідоцтва про народження дитини до органу праці та соціального захисту населення. У разі перебування дитини разом з матір’ю в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань допомога призначається і виплачується в розмірі, встановленому для першої дитини, шляхом перерахування на відкритий у банківській установі вкладний (депозитний) рахунок дитини на підставі зверення адміністрації слідчого ізолятора або установи виконання покарань за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини.
  Розмір допомоги при народженні дитини, яка народилася після 30 квітня 2014 року становить 41 280 гривень (10 320 грн. одноразово, і 860 грн. протягом 36 місяців). Допомога при народженні виплачується у розмірі, який не залежить від того, яка по рахунку дитина в сім’ї – перша, друга, третя.
  Тячівське бюро правової допомоги, м.Тячів, вул.Незалежності, 30
  Тячівське бюро правової допомоги