• Новини / Заходи / Головне

Лісівники Тячівщини вийшли на мирний мітинг під стіни Тячівської райдержадміністрації

Сьогодні, 28 листопада, на площі перед будівлею райдержадміністрації відбувся  мирний мітинг
    проти Стратегії реформування лісового господарства.

На акцію, організовану профспілками, зібралося керівництво та сотні працівників  - ДП «Брустурянське ЛМГ», «Мокрянське ЛМГ» та «Тячівське ЛГ». З  мітингувальниками зустрівся голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук та голова Тячівської районної ради Іван Фабрицій.
    Вимоги протестувальників озвучив голова профкому ДП «Брустурянське ЛМГ» Михайло Декет, в яких зокрема йдеться:
    1. Відмінити рішення КМУ від 15 листопада 2017 року щодо схвалення «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року»
    2. Взяти за основу проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року, розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням і широким обговоренням у суспільстві.
    3. Беззаперечної відмови від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може призвести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств краю
    4. Унеможливити приватизацію лісів або передачу їх в концесію
    5. Відновити фінансування лісогосподарських заходів за бюджетною програмою «Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів»
    6. Передбачити пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України та виведення його з-під координації Міністерства аграрної політики та продовольства України.
    7. Внести зміни до Санітарних правил в лісах України з метою забезпечення своєчасного проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів
    8. Ввести єдиний електронний облік для всіх постійних лісокористувачів
    9. Терміново внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акту «Про порядок реалізації деревини», підтриманого Громадською радою Держлісагентства України від 11 березня 2017 року
    10. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням терміново переглянути Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який фактично зупиняє всю промислову діяльність в Україні.

Як відмітив голова Тячівської райдержадміністрації Василь Дем'янчук  на сьогодні  держлісгоспи- це робочі місця і поповнювання бюджету всіх рівнів.  Також лісівники району беруть активну участь в благодійних акціях, які  в районі організовуються на підтримку АТО, за що їм щира вдячність. Очільник району запевнив мітингувальників у підтримці  розвитку  лісовоїгалузі району.
    До учасників акції протесту також звернувся голова Тячівської районної ради Іван Фабрицій, який наголосив, що депутатський корпус районної ради вже відреагував на звернення  колективів лісгоспів. Дане питання було розглянуто на  спільному  засіданні постійних депутатських комісій Тячівської райради.  Депутати звернулися до Президента України, Прем'єр-міністра України та Мінагрополітики України щодо термінового вирішення питання про відміну акту Кабінету Міністрів України, яким затверджено Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року. Тож керівництво району і надалі робитиме все необхідне,  аби не допустити виникнення соціальної напруги у населених пунктах району.
    Слід відмітити, що такі мирні протести проходять  сьогодні по всій області та Україні. А 30 листопада відбудеться обласний мирний протест на площі Народній перед будівлею Закарпатської ОДА.
    Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

скачать dle 11.3