В Україні вшановують загиблих у німецько-радянській війні

2022-06-22 10:00:58

22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Це день початку війни, яка покалічила, зруйнувала і забрала життя, кожного п’ятого українця.

Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії XX століття.

День скорботи встановлено згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. №1245/2000.

Сьогодні, коли Україна веде війну вже з російським загарбником, цей День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни є особливо актуальним.

Мільйони жертв тоді, тисячі - зараз. Як і 80 років тому ми знову героїчно відстоюємо свою незалежність та свободу, демократію та європейські цінності.

Цього скорботного дня схилимо голови у хвилині мовчання перед пам’яттю мільйонів полеглих воїнів, невинних жертв, чиє життя забрала війна.

Ми відстоюємо свою землю та обов’язково переможемо.

Честь і слава героям!
Вічна пам’ять загиблим!