Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

2023-08-23 10:13:21
Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини реагує на всі звернення громадян з питань розшуку, повернення депортованих дітей та скеровує відповідну інформацію до правоохоронних органів й установ, зокрема, до Офісу Генерального прокурора для перевірки та вжиття заходів реагування.

Для надання допомоги сім’ям з дітьми за принципом «єдиного вікна» на базі Секретаріату Уповноваженого було створено Консультаційний центр, який у режимі онлайн та офлайн надає підтримку громадянам України щодо:

- роз’яснення можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію;

- отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території;

- встановлення контакту з дитиною, яку вивіз один із батьків за кордон;

- заповнення форми розшуку дитини або заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни;

- інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини.

Тут ви можете повідомити:
- про дитину, яка загубилася;
- про злочин, скоєний проти дитини;
- якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
- якщо вам відомі факти депортації дитини;
- про примусову зміну громадянства та документів дитини;
- про інші порушення прав дитини під час війни.

У режимі онлайн за телефонами 0800-50-17-20 (безкоштовно), 044-299-74-08 (для дзвінків із-за кордону) або hotline@ombudsman.gov.ua.

У режимі офлайн під час особистого звернення за адресою м. Київ, вул. Інститутська, 21/8 (01008).
- понеділок - четвер з 9:00-13:00, 13:45-18:00;
- пʼятниця з 9:00-13:00, 13:45-17:00;
- субота, неділя — вихідні дні.

Додатково консультації можна отримати через портал «Діти війни».