• Новини / Заходи / Головне

  У Тячівській РДА відбувся семінар на тему: «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней»


  Нещодавно у малому залі засідань райдержадміністрації відбувся кущовий семінар  на тему: «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней».


  В заході взяли участь: перший заступник голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, начальник  відділу агропромислового розвитку відділу РДА Юрій Дан. А також спеціалісти з питань тваринництва  лісомисливських та фермерських господарств, відділу Держпродспоживслужби, ветеринарно - санітарної служб та ін.
  Проводив семінар представник національного консультанта ФАО з комунікацій Олександр Ревнівцев, який ознайомив учасників семінару з методами профілактики АЧС в Україні та світі
   Зокрема розглянуто  наступні питання:
  • що потрібно знати про африканську чуму ;
  • динаміка розповсюдження захворювання;  
  • заходи щодо недопущення виникнення африканської чуми свиней у сільгосппідприємствах та у приватних господарствах;
  Доповідач  зазначив, що поширення АЧС негативно впливає не лише на економічний стан агропромислового комплексу, а й безпосередньо на експортний потенціал нашої держави.
  У зв'язку з цим місцеві органи влади, контролюючі та інші відповідні служби спільно із суб’єктами господарювання мають діяти злагоджено і оперативно, аби не допустити виникнення цього захворювання. А також забезпечити виконання обов’язкових заходів адміністративно-господарського напрямку, а також проведення роз’яснювальної роботи на місцях.
  Олександр Ревнівцев висловив рекомендації для власників свиней приватного сектору та господарів мисливських угідь. Зазначив, що на жаль немає вакцини від цієї хвороби, тому кожен, хто має поголів’я, має відповідально ставитись до вирощування тварин та мати біозахист:
  Неможливо самостійно диференціювати АЧС і класичну чуму свиней за клінічними ознаками або характером патологоанатомічних змін. Необхідно відправляти зразки для лабораторного дослідження. А це вправі зробити лише лікар ветеринарної медицини — представник державної служби ветеринарної медицини.
  Всі присутні отримали вичерпну інформацію  щодо запобігання африканської чуми свиней, способи передачі вірусу АЧС,  оцінки економічних збитків внаслідок спалаху хвороби,та інші актуальні питання.
  Прес-служба Тячівської райдежадміністрації  скачать dle 11.3