• Новини / Актуальне / Головне

  В Углянської ЗОШ І-ІІІ ст відкрили меморіальну дошку легендарному командиру Володимиру Цірику (Оса)       Пам'ятний знак загиблому в зоні АТО Володимиру Цірику встановили на фасаді школи, в якій він навчався.


        Свого героя добре пам'ятають вчителі, адже Володя був взірцевим учнем і прикладом для інших.  Тепер же залишиться тут, закарбований на граніті, навічно. 
        З меморіальної дошки,  пронизливим  поглядом зустрічатиме і проводжатиме школярів . І нагадуватиме кожному, як потрібнолюбити і захищати свою ріднуУкраїну. За яку без вагань віддав,що є найцінніше у  людини  - життя. А йому було всього -на- всього 23 роки...
         На урочисте відкриття пам'ятного знаку організатори  запросили маму загиблого героя Світлану Бокоч.  Володя був її єдиною дитиною та надією й опорою в житті. Томутак нестерпно щемить  материнське серце.  А сльози, яких за рік вже виплакала море,  досі ллються з очей. Час не гоїть біль утрати...
         Серед присутніх -  демобілізований військовослужбовець Михайло Габор, поет  Михайло Стан та інші небайдужі  односельчани.
      - Ми зібралися сьогодні тут із сумної нагоди, аби відкрити меморіальну дошку колишньому учневі нашої школи  Володимиру Цірику. Це наш герой, який захищаючи  територіальну цілісність рідної  країни,  рік тому загинув на  Луганщині,- з такими словами звернулася до присутніх  заступник директора з виховної роботи  Людмила Поп.
      Молебень  таосвячення пам'ятного знаку здійснив настоятель храму Різдва Богородиці  отець Іван Цімбота.  Після чого учні 3-А класу Углянської початкової школи під керівництвом класного керівника Ірини Бокоч представили патріотичний виступ на тему:  "Ваш героїзм у нашій пам'яті".
     Учень Юрій Бабич прочитав  пронизаний  любов'ю вірш "Генерал ОСА", який написав його батько. Ще декілька поетичних творів, які присвятив героїчному землякові інший місцевий поет з села Мала Уголька Михайло Стан, продекламувала учениця  Яна Апшай. Викладачі Углянської дитячої школи мистецтв виконали пісню цього ж автора під назвою «Нездісненна мрія».
      Під час виступу учні згадали біографію мужнього захисника України, який завжди хотів бути військовим.  Народився Цірик Володимир Миколайович 13 червня 1993 року. У 2000 році  пішов до Углянської  школи,  після закінчення якої  вступив до Мукачівського військового ліцею.  Надалі навчався в Львівської  академії Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, яку закінчив достроково, і був відправлений на військову службу.
     В зоні АТО воював у складі 9-ї роти  3-го батальйону 93-ї окремої механізованої бригади, у званні лейтенанта Збройних Сил України. Довгий час перебував  у найгарячіших точках сходу і сумнозвісних Пісках.
     18 липня 2016 року група військовослужбовців 93-ї ОМБр  здійснювала патрулювання місцевості зі сторони нейтральної території і була обстріляна ворожими силами противника.  Після чого зав’язався бій, внаслідок якого було поранено 3-х бійців.

      На евакуацію постраждалих було відправлено БМП, яка підірвалася на замаскованій противником протитанковій міні. В результаті, командир 9-ї механізованої роти,  старший лейтенант Володимир Цірик, добре відомий за позивним «Оса», був смертельно поранений.  З військовими почестями похований на кладовищі у рідному селі Угля.
      .. Володя був  відважним бійцем і легендою 93 роти. І одним з кращих бійців  Збройних Сил України, який міг стати генералом.  Але не судилось...
        Та пам'ять про героя, який відав своє життя за мирне небо над Україною, навіки житиме в серцях рідних, близьких та знайомих йому людей.
       Діти низько вклонилися мамі загиблого бійця  Володимира Цірика та подякували за сина героя – відважного патріота України.
  Любов Немеш

      скачать dle 11.3