• Новини / Культура / Головне

«Де бере початок Тиса» – в цю неділю на Закарпатті стартує новий фестиваль

У неділю, 22 липня, на Рахівщині біля витоку річки Чорна Тиса (урочище «Околи») стартує фестиваль «Де бере початок Тиса». Свято проходитиме вперше, зате з міжнародною географією учасників і яскравою програмою.

Об 11.00 біля Ясінянської селищної ради урочисто зустрічатимуть гостей – керівників області та дипломатичних представників країн басейну Тиси, а також делегацію з Чеської Республіки. До них приєднаються представники Рахівського й Тячівського районів, усі охочі. Відтак свято продовжиться в головній локації – урочищі «Околи», де о 14.00 під клич трембіт відбудеться офіційне відкриття. Гості фестивалю, представники країн, через які тече Тиса, посадять біля струмочка, з якого починається р.Чорна Тиса, п’ять саджанців вічнозеленого хвойного тиса, який дав назву найбільшій лівій притоці Дунаю Тисі.
    О 15.00 стартує концертна програма за участі соліста Закарпатської обласної філармонії, народного артиста України Петра Матія, знаного далеко за межами краю народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Лісоруб» Будинку культури смт.Великий Бичків та ще низки колективів художньої самодіяльності Рахівщини й Тячівщини, в репертуарі яких, зокрема, звучатимуть твори мовами країн-учасниць фестивалю.
    А надвечір розпочнуться масові гуляння в супроводі спеціального гостя – популярного співака та шоумена з Івано-Франківщини Василя Мельниковича, відомого також як Гуцул-Хуліган.
    Традиційно, не обійдеться свято без частувань гуцульськими стравами та представлення художніх витворів місцевих народних умільців.
    Прес-центр Закарпатської ОДАскачать dle 11.3