ДІТИ НЕ ПОВИННІ ПЕРЕБУВАТИ В ІНТЕРНАТАХ ЧИ БУДИНКАХ ДИТИНИ!

2020-02-18 08:41:48

«Ми повинні зробити усе можливе, щоб діти були під батьківською опікою. Навіть найкращий інтернат чи дитбудинок не замінять сім’ю.» - Ольга Травіна. Заступниця голови Закарпатської ОДА сьогодні взяла участь у селекторній нараді під головуванням уповноваженого президента України з прав дитини М.Кулеби. На нараді акцентували увагу щодо недопустимості потрапляння дітей молодшого віку до будинків дитини. Тимчасово, максимум до трьох місяців, малюки повинні перебувати у патронатній сім’ї.
Поки дитина перебуває у патронатній сім’ї, соціальні фахівці працюють із біологічними батьками, або, якщо дитина залишилася без батьківського піклування узагалі, шукають прийомну сім’ю.
Патронатні сім’ї – це :
-         заклик бути небайдужими до долі дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах чи залишилася без піклування батьків;
-         прояв активної й відповідальної громадянської позиції.
-           вимога міжнародних зобов’язань України щодо забезпечення прав дітей;
Патронатні вихователі:
-         не залишаться на одинці з проблемами дитини та її біологічної сім'ї;
-         працюватимуть у складі команди професіоналів-однодумців (відповідно до випадку: спеціалістів ССД та ЦСССДМ, фахівців із соціальної роботи, педагогів, психологів, медиків, юристів та інших), які підтримають та забезпечать необхідну допомогу у догляді, вихованні і розвитку влаштованої під патронат дитини;
-         взаємодіятимуть (у разі потреби) з біологічною сім’єю влаштованої дитини через спеціаліста-посередника, відповідального за ведення конкретного випадку;
-         пройдуть тренінгове навчання за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.