• Новини / Охорона здоров'я

  Реабілітаційні послуги можна отримати у медичних закладах, які перебувають у жовтій та зеленій зонах

  Перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба зустрівся з представниками ветеранської громади регіону (атовцями, чорнобильцями, афганцями, учасниками й інвалідами війни) та з керівниками обласних закладів охорони здоров’я. 

  Обговорили питання щодо фінансування КНП «Обласний госпіталь ветеранів війни» та проблему ненадання реабілітаційних послуг. 
  Олег Коцюба: 
  «Через карантинні обмеження, згідно з якими Ужгород ще з березня 2020 року перебуває в «помаранчевій» зоні, у місті заборонено здійснювати планову госпіталізацію. Як тільки рівень епіднебезпеки знизиться, обласний госпіталь ветеранів війни почне функціонувати у звичайному режимі. Для того, щоб госпіталь працював і надавав допомогу у рамках 7 пакетів, законтрактованих із НСЗУ, коштів достатньо». 
  Заступниця директора департаменту охорони здоров’я й начальник управління лікувально-профілактичної роботи, моніторингу якості медичної допомоги, правової та організаційної допомоги, роботи зі звернення громадян Ольга Чемет проінформувала присутніх щодо надання реабілітаційних послуг. За її словами, послуги з безоплатного відновлювального лікування представники ветеранської громади можуть отримати на базі будь-якого медичного закладу міста чи району, які перебувають у «жовтій» та «зеленій» зонах. Обов’язковою умовою для планового лікування з елементами реабілітації є наявність укладеного договору з сімейним лікарем. 
  Олег Коцюба, перший заступник голови Закарпатської ОДА, доручив перевірити стан фінансів КНП «Обласний госпіталь ветеранів війни» і штат спеціалістів цього закладу. Останній має надавати відновлювальні послуги у рамках пакету НСЗУ «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій». 
  Згодом голова Закарпатської обласної спілки ветеранів війн Михайло Куцкір так прокоментував результат зустрічі з представниками облдержадміністрації: 
  «Питання вирішено позитивно. Прошу ветеранську спільноту обов'язково укласти договір з дільничними лікарями госпіталю, бо це один із важливих чинників роботи госпіталю».