У Нижньоапшпнській ЗОШ І-ІІІ ст. завершено серію освітньо-професійних тренінгів із програмування у середовищі SCRATCH, яке було організоване в рамках проєкту “«Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії».
Цієї п'ятниці сертифікати отримала остання група учителів з інформатики Тячівського району, які мали змогу вдосконалити тут свої навички з користування сучасною мовою програмування.
Організаторами навчання виступило Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» (дир. Михайло Данканич), спільно з відділом освіти Тячівської районної державної адміністрації (нач. Марія Думнич).
Учасників із завершенням навчання привітали: координатор АРР Марія Ман, директор школи Юрій Ботош, від імені відділу освіти Тячівської РДА, консультант Центру професійного розаитку педагогічних працівників Світлана Кричфалушій.
Всього проведено чотири триденні тренінги, до яких впродовж місяця були залучені спеціалісти із Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та в.о. начальника Центру інформаційних технологій Ужгородського національного Олексій Куруца.
Як відзначила координатор АРР Марія Ман останній блок семінарів був особливо важливим та поставив логічну крапку в серії транскордонних тренінгів, адже до заходу були залучені і вчителі з Румунії.
На жаль, через карантинні обмеження учасники з-за кордону не змогли приїхати особисто, тому взяли участь в навчанні онлайн.
Загалом всі учасники освітньо-професійних заходів отримали сертифікати про участь, корисний досвід та
безцінну можливість першими в Україні впровадити інновації та технології на основі ІКТ (інформаційно-
комунікаційних технологій) у навчальні програми та позакласні заходи.
Адже Скретч (Scratch) – це нова мова та візуальне середовище об‘єктно - орієнтованого
програмування, яка дозволяє легко створювати власні проекти: анімаційні та
інтерактивні історії, ігри, моделі та розміщувати їх в мережі Інтернет.
Тож наступного року в рамках проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати» планують провести міжнародний конкурс з мови програмування Скретч, в якому візьмуть участь українські та румунські школярі.
Слід наголосити, що завдяки реалізації проєкту дві школи Тячівського району - Нижньоапшанська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Солотвинський ліцей-інтернат з румунською мовою навчання ім. М.Емінеску поповнили свої класи 18 комп’ютерами, інтерактивною дошкою, проєктором, БФП (багатофункціональний пристрій) та іншим обладнанням, необхідним для якісного сучасного шкільного навчання.
Паралельно з цим відбуваються ремонтні роботи майбутнього класу віртуальної реальності в
Солотвинському ліцеї-інтернаті, які виконуються Відділом освіти Тячівської РДА.
Після чого буде закуплено 40 пар окулярів віртуальної реальності, за допомогою яких учні зможуть вивчати шкільний матеріал за сучасними технологіями.
Таке ж обладнання одночасно встановлять у 2-х школах на території прикордонних громад Румунії, які є теж учасниками даного проєкту.
Нагадаємо, даний проєкт реалізується в межах
ENI CBC Romania-Ukraine 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Його бюджет становить:332,580.5євро (9676947.23 грн.), внесок ЄС -299,286.85євро (8708229.76 грн.).
Головним бенефіціаром є КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради», партнери проєкту - Відділ освіти Тячівської районної державної адміністрації ( Україна), школи «Мірче Еліаде» та "Anghelsaligny"( Румунія).
Як наголошують координатори завдяки реалізації проєкту, шкільний навчальний процес двох закарпатських та двох румунських шкіл має всі шанси відповідати сучасним тенденціям освіти з використанням навітніх технологій.
Пресслужба Тячівської райдержадміністрації