Профільний комітет парламенту підтримав реформу ДФРР

2021-01-29 10:19:56
Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав розроблений Мінрегіоном законопроєкт про реформування Державного фонду регіонального розвитку,
а також звернувся до Комітету з питань бюджету, щоб він якнайшвидше розглянув цей документ на своєму засіданні. Законопроєкт, зокрема, визначає, що ДФРР має бути головним інвестиційним інструментом Уряду і на нього має спрямовуватись не менше 3% прогнозованого доходу Держбюджету.
Йдеться про законопроєкт «Про внесення змін до Бюджетного  кодексу  України щодо підвищення ефективності використання коштів державного фонду регіонального розвитку». Восени його підтримав Уряд та надіслав у парламент.
«Мінрегіон продовжує реформувати ДФРР в контексті реформування державної регіональної політики, а також запровадження нових підходів до фінансування проєктів. Ми відходимо від дотацій в «тверду» інфраструктуру і переходимо до інвестицій в комплексні проєкти, в тому числі проєкти регіонального розвитку, які забезпечать створення нових робочих місць та додану вартість», – зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Законопроєктом пропонується:
  • поступово збільшити обсяг державного фонду регіонального розвитку з 2022 року – до не менше 2%, а з 2023 року – не менше 3% прогнозного обсягу доходів загального фонду проєкту Державного бюджету України на відповідний бюджетний період;
  • забезпечити прогнозованість процесу визначення обсягу ДФРР;
  • запровадити відкриту конкуренцію між проєктами, які подаються на фінансування за рахунок ДФРР (фінансування лише через прозорі конкурсні процедури та за умови доведеної економічної або соціальної ефективності);
  • спрямувати кошти ДФРР виключно на реалізацію Державної стратегії регіонального розвитку та регіональних стратегій розвитку;
  • скасувати більшість квот розподілу коштів ДФРР;
  • запровадити нові прозорі порядки відбору проєктів та програм регіонального розвитку, які можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР, зокрема, через онлайн-платформу
  • надати можливість залучати додаткові кошти до ДФРР за рахунок програм допомоги ЄС, донорів, МФО.
«Мінрегіон вважає доцільним фінансування проєктів регіонального розвитку тільки у разі їх відповідності Державній стратегії регіонального розвитку (50% ДФРР) або регіональним стратегіям розвитку (30% ДФРР). Також у контексті завершення адміністративно-територіальної реформи Мінрегіон пропонує спрямувати частину коштів ДФРР на підтримку інфраструктури в сільській місцевості територіальних громад (20% ДФРР)», – коментує заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.
Очікується, що законопроєкт про реформування ДФРР буде ухвалений парламентом у першому півріччі цього року.