За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України в 2020 році в зелену енергетику інвестовано 1,24 млрд євро.
1,2 млрд євро вкладено у 1,6 ГВт нових потужностей, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел, а саме – встановлено:
1169 МВт – це сонячні електростанції;
226 МВт – СЕС у приватних домогосподарствах (СЕСд);
144 МВт – вітроелектростанції;
22 МВт – електростанції на біомасі;
10 МВт – електростанції на біогазі;
3 МВт – об’єкти малої гідроенергетики.
46 млн євро інвестовано у проєкти з енергоефективності через програму «теплих кредитів» (35 млн євро кредитів) та енергосервіс (122 ЕСКО-договори на суму 11 млн євро).
За 2020 рік в Україні виробили понад 9,5 млрд КВт/год, а це на 110% більше в порівнянні з минулим 2019 роком.
Про важливість «зеленого переходу» як одного з шляхів відновлення країн, враховуючи одразу економічні, соціальні та екологічні пріоритети, також йшлося під час 11 сесії Асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).Делегацію від України представляв заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков. Він окреслив досвід та пріоритети України на шляху до сталого енергетичного розвитку та зазначив необхідність переходу від застарілих до новітніх технологій та підходів в енергетиці. В даному випадку мова йде про перехід від традиційної до зеленої енергетики.
Наразі Міністерство енергетики України переглядає чинну Енергетичну стратегію до 2035 року, з метою впровадження ефективнішої програми по зменшенню викидів СО2 у паливно-енергетичному секторі. Та планує розпочати роботу над новою енергетичною стратегією до 2050 року узгоджену з Європейським зеленим курсом.
Довідково
У цьому році робота IRENA зосереджена на прискоренні трансформації екологічно чистих, поновлюваних енергетичних технологій для досягнення до 2030 року глобального доступу до надійної, стабільної, дешевої і сучасної енергії для всіх країн світу в рамках Цілей ООН в галузі сталого розвитку.