З весняним потеплінням на Тячівщині люди масово палять траву. Така негативна практика повторюється з року в рік.
Прибираючи власні обійстя та городи, присадибні ділянки спалюють сухостій, який утворюються з некошеної трави.
Як стверджують екологи – це негативно впливає на навколишнє середовище і на здоров’я самих людей.
Під час спалювання сухостою, знищується трав'яний, кущовий та деревний покрив, а хмари диму піднімаються в атмосферу, забруднюючи повітря. В пожежі гинуть не лише рослини, а й комахи та дрібні тваринки, які там живуть. Однак вогонь може стати неконтрольованим і завдати шкоди самим людям.
Як наслідок – масштабні загорання, що призводять до знищення майна. Вчорашня пожежа у селі Теребля, де повністю згоріли два незаселені багатоквартирні будинки «солотвинського» кварталу, за попередньою версією сталася через підпал трави.
Збитки чималі, однак якщо б у квартирах мешкали сім’ї – могли бути й людські жертви.
Загалом за поточний тиждень з 21 по 24 березня пожежники 4 рази виїжджали на гасіння вогню на полях.У селі Р.Поле відбулося загорання на площі – 1 га, Бедевлі – 1 га, Кричево – 1га і в селі Теребля – 2 га.
Тячівська райдержадміністрація звертається до мешканців району проявити свідомість і не палити траву, а вдаватися до екологічно безпечних методів прибирання сухостою. На всіх паліїв очікують нові збільшені штрафи – до 6 тисяч гривень за випалювання рослинності та її залишків, і до 12 тисяч за ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Якщо ви помітили загорання або ж тих, хто спалює сухостій – телефонуйте на 102! Пресслужба Тячівської райдержадміністрації